До другого читання у проекті держбюджету України на 2019 рік передбачать податок на виведений капітал – Маркарова
Міністерство фінансів України працює над моделлю податку на виведений капітал для компаній, у яких оборот не більший ніж 200 млн грн, зазначила в.о. глави відомства Оксана Маркарова.
У проекті державного бюджету України до другого читання буде передбачено введення податку на виведений капітал (ПВК). Про це в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова повідомила в інтерв'ю "Корреспонденту", опублікованому 26 жовтня.
"Зараз ми обговорюємо модифіковану модель із податку на виведений капітал для його введення. Це вже політичне рішення, над реалізацією якого ми працюємо... Він з'явиться у проекті до другого читання, коли буде погоджено остаточну версію й ухвалено відповідний закон", – сказала вона.
За словами в.о. міністра, введення ПВК із 1 січня 2019 року – "чітка позиція" президента України Петра Порошенка.
"Законопроект подано. Ми працюємо над цим. Повне введення ПВК для всіх категорій дійсно призведе до втрат бюджету, це очевидно, ми порахували. Тому ми працюємо над фіскально нейтральною моделлю для тих компаній, у яких оборот не більший ніж 200 млн грн. Для розуміння: це 97–98% усіх українських компаній. Ми на фінальній стадії, знаходимо порозуміння з нашими міжнародними партнерами", – зазначила Маркарова.
4 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів попередньо схвалив проект закону про податок на виведений капітал і подав його на розгляд Національної ради реформ при президентові. Міністерство фінансів публікувало основні тези документа на своєму сайті.
ПВК пропонували ввести замість податку на прибуток.
12 березня на зустрічі з підприємцями Порошенко заявив, що поки не буде подавати законопроекту у Верховну Раду.
За словами глави держави, "потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами та асоціаціями бізнесу".
На той момент заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків заявляв, що Порошенко не вніс у Раду цього законопроекту через позицію Міжнародного валютного фонду.
У Державній фіскальній службі попередили, що через можливе введення податку на виведений капітал держбюджет України може втратити 80 млрд грн.