Медична реформа не передбачає платних пологів – МОЗ
Держава на 100% покриє вартість надання медичної допомоги породіллям, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
Медична реформа не передбачає введення плати за пологи, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.
"Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції законопроекту №6327 зазначається: "У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних із наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами", – ідеться в повідомленні.
У МОЗ наголошують, що медреформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту.
"Разом із тим, у 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним із перших таких "пілотів" має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом", – додали в міністерстві.
Водночас у МОЗ наголошують, що "пологи і спостереження за вагітністю будуть безкоштовними у 2019 році та надалі".
"Держава покриє на 100% вартість цих послуг", – ідеться в повідомленні.
У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформа розрахована на три роки.
8 червня Верховна Рада взяла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії у медицині. Він пропонує ввести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг і лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом, затверджуваним Кабміном щороку.
Законопроект №6329 про фінансування первинної медичної допомоги на основі капітаційної ставки парламент відхилив.