Нардеп Галасюк закликав Гройсмана втрутитися у ситуацію із вантажоперевезеннями на "Укрзалізниці"
Тільки один гірничо-металургійний комплекс за серпень утратив $68 млн валютної виручки через проблеми з локомотивами на залізниці, заявив народний депутат від Радикальної партії, голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк і запропонував прем'єр-міністру Володимирові Гройсману брати склади в оренду в сусідніх країнах, якщо "Укрзалізниці" їх не вистачає.
В Україні склалася критична ситуація із вантажоперевезеннями для гірничо-металургійного та аграрного комплексів, заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді народний депутат від Радикальної партії, голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк, повідомляє "Главком".
"Тільки в промисловості, у гірничо-металургійному комплексі, на який припадає 45% перевезень, тільки по цій сфері минулого місяця втрачено $68 млн валютної виручки. Уявіть собі, майже 2 мільярди гривень. Це прямий мінус платіжному балансу, а значить, удар по гривні, і це прямий мінус в економіці України", – сказав політик, звертаючись до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
На залізниці не вистачає локомотивів, підкреслив він.
"Ми пропонуємо негайно вирішити цю проблему на найвищому рівні, забезпечити рухомий склад, забезпечити локомотиви. Якщо сьогодні немає належних локомотивів в "Укрзалізниці", значить, треба зараз терміново брати їх в оренду в Казахстані, у Білорусі, у країнах Балтії, закривати цей сезонний дефіцит. Тому що те, що відбувається сьогодні, – удар по міжнародному іміджу України та удар по курсу гривні. Давайте терміново це виправляти", – закликав Галасюк.
6 вересня Державна регуляторна служба відмовилася погоджувати проект наказу Міністерства інфраструктури, який передбачав підвищення цін на вантажні перевезення залізницею.
Представники промисловості просили прем'єр-міністра скасувати наказ про підвищення тарифів, а також підтримати мораторій на подорожчання залізничних перевезень, доки не буде створено Національної комісії регулювання транспорту. Американська торгова палата, а також Європейська бізнес-асоціація теж звернулися стосовно цього з листом на ім'я голови УЗ, міністра інфраструктури, міністра економічного розвитку і глави Держрегуляторної служби.