Рожкова: Немає такого, що транш МВФ нам потрібен просто сьогодні або завтра, 2019 рік ми можемо пройти
Важливість одержання траншу від Міжнародного валютного фонду та співпраці з ним у тому, що це відкриває для України можливість залучати фінансування від інших міжнародних фінансових організацій, заявила перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова.
В України немає гострої потреби у транші від Міжнародного валютного фонду, але співпраця з організацією залишається важливою для країни. Про це в інтерв'ю "Економічній правді", яке вийшло 19 червня, розповіла перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова.
"У нас $19,5 млрд резервів. До кінця року ми маємо виплатити трохи більше ніж $5 млрд за валютними зобов'язаннями уряду. Резервів вистачить, щоб обслуговувати ці борги. Питання в тому, що співпраця з МВФ відкриває можливість залучати фінансування від інших міжнародних фінансових організацій. У нас немає критичної потреби у фінансуванні. Навіть більше, темпи розвитку економіки, незважаючи на всі заяви про дефолт, поки залишаються відносно стабільними... У нас немає такого, що нам транш потрібен просто сьогодні або завтра... Ми бачимо, що 2019 рік ми у принципі можемо пройти. Важливість наступного траншу в тому, щоб він відбувся і підтвердив курс на реформи", – сказала вона.
За словами Рожкової, Україна готова продовжувати працювати з МВФ та виконувати поточну програму.
"Наявна програма розрахована до лютого 2020 року. До її завершення планували одержати ще два транші — у травні та листопаді. У травні траншу ми не одержали, але вибори відбудуться швидко, буде сформовано новий чи старий-новий уряд і ми зможемо завершити цю програму. Насправді для завершення цієї програми глобальних умов немає. По суті, ми маємо підтвердити нашими діями, що не звертаємо з попереднього курсу. Зокрема із ситуацією з "ПриватБанком", – заявила вона.
Заступниця голови НБУ сказала, що вже слід думати про нову програму співпраці з Фондом.
"Вона має бути більш довгостроковою і підтверджувати обраний нами курс... Це має бути програма розширеного фінансування EFF на три роки", – сказала Рожкова.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть щопівроку. Україна одержала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня. У НБУ прогнозують, що наступний транш від МВФ Україна одержить у червні 2019 року.
13 червня 2019 року прессекретар МВФ Джеррі Райс заявив, що Фонд дочекається закінчення парламентських виборів в Україні, перш ніж обговорювати подальшу співпрацю.