У 2018 році на фінансування сфери оборони і безпеки України планують виділити 163,3 млрд грн – РНБО
Пріоритетними напрямами бюджетного фінансування сфери оборони та безпеки на 2018 рік будуть створення нових видів озброєння та військової техніки, підвищення окладів військовим, підготовка бійців, зміцнення кордону, реалізація державної політики у сфері кібербезпеки та інше, розповів секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов.
На фінансування сфери оборони і безпеки України у 2018 році планують виділити 163 млрд 268 млн грн. Таке рішення ухвалила Рада нацбезпеки і оборони України 13 вересня, повідомляє прес-служба РНБО.
156,9 млрд грн буде виділено із загального фонду держбюджету, а 6,4 млрд грн – зі спеціального.
За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, важливим питанням фінансування сфери оборони і безпеки України стане збільшення грошового забезпечення українських військових.
"Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування також визначено створення нових видів озброєння та військової техніки, зокрема, виробництво сучасного високоточного ракетного та артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів і високоточних засобів ураження; виконання Державної цільової програми створення та виробництва боєприпасів і продуктів спеціальної хімії", – скаав Турчинов.
Він додав, що увагу будуть приділяти також бойовій підготовці військових і зміцненню держкордону України.
"Крім того, з огляду на безпекову ситуацію, пріоритетами будуть реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів із розвитку та модернізації спеціального зв'язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016–2020 роки; посилення контррозвідувального захисту і боротьба з тероризмом та диверсійною діяльністю", – заявив секретар РНБО.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 12 вересня заявляв, що Кабмін 15 вересня подасть проект держбюджету на 2018 рік у Верховну Раду.
Наприкінці травня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав нову стратегію національної безпеки, реалізація якої передбачає щорічне фінансування сектору оборони на рівні не менш ніж 5% ВВП. Виступаючи в парламенті на початку вересня 2016 року, він заявив, що Україна поки що не може спрямовувати на армію більш ніж 3% ВВП.
У бюджеті на 2016 рік на оборону було передбачено 113 млрд грн (приблизно 5% ВВП) з урахуванням коштів спеціальних фондів. Водночас безпосередньо військовий бюджет становив 55,5 млрд грн (2,45% ВВП). Оборонний бюджет України на 2017 рік РНБО затвердила на рівні понад 129 млрд грн.
У серпні секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що на оборону у 2018 році мають виділити не менше ніж 162,7 млрд грн.