В Україні регулюватимуть ціни на деякі продукти, ліки й медичні вироби

Моніторити ціни збираються з 15 квітня
Фото: depositphotos.com

Під держрегулювання в Україні підпадають гречка, цукор, борошно вищого ґатунку, вітчизняні макарони, молоко жирністю 2,5% у плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курка в тушці, вершкове масло жирністю 72,5% і мінеральна вода без газу.

Уряд України поновлює державне регулювання вартості частини продуктів. Про це 14 квітня у Facebook повідомив голова Національної ради економічного розвитку (НРЕР) Олексій Дорошенко.

"Від завтра на період надзвичайної ситуації уряд Дениса Шмигаля повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби. Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти. Завтра моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, вісім фармпрепаратів та два медичні товари", – написав він.

За словами глави НРЕР, торговельний заклад про плани підвищити ціни зобов'язаний повідомляти через електронну форму на Державну службу з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

"На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін у роздрібних магазинах та аптеках і мати можливість впливати на виробників або імпортерів, якщо ціни ростуть без економічного обґрунтування", – пояснив Дорошенко.

Під держрегулювання в Україні підпадають гречка, цукор, борошно вищого ґатунку, вітчизняні макарони, молоко жирністю 2,5% у плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курка в тушці, вершкове масло жирністю 72,5% і мінеральна вода без газу. З медвиробів – медичні маски та рукавички.

11 квітня міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що в країні "ніякого дефіциту хліба не буде", а внутрішній продовольчий ринок наповнений усіма категоріями товарів. За його словами, зростання цін на певні товарні позиції вдалося зупинити. Причини зростання цін мали, на його думку, сезонний характер. Перша причина – традиційне передвеликоднє подорожчання низки продуктів. Друга – девальвація нацвалюти. Третя – спекулятивний елемент, заявив Петрашко.

З 12 березня в Україні діє карантин через поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Обмеження будуть чинними щонайменше до 24 квітня.

В Україні на ранок 15 квітня коронавірус підтверджено у 3764 осіб, із них 143 вже вилікувалися, а 108 померли. Пік захворювання на COVID-19 в Україні очікують 17 квітня, повідомили в МОЗ.