Державний борг України сягнув 92% ВВП – Forbes
Станом на кінець 2024 року державний борг України становить 92% від ВВП країни. Такі дані наводить 9 січня 2025 року Forbes Ukraine з посиланням на дані свого аналітичного відділу.
У грошах видання оцінює державний борг України в майже 7 трлн грн.
Forbes Ukraine зазначає, що йдеться про сукупний державний борг, який містить і пряму заборгованість України (96%), і борги, гарантовані державою (4%).
Згідно з аналізом, 2021 року держборг України становив 2,67 трлн грн, тобто 49% ВВП, проте після повномасштабного вторгнення Росії Україна збільшила запозичення для фінансування "бюджету воєнного часу".
2023 року державний борг України становив 5,5 трлн грн, або 84% ВВП, пише видання.
"Ще одним суттєвим чинником зростання держборгу є послаблення курсу гривні до провідних валют світу, яке збільшує гривневий масштаб боргів у іноземній валюті", – вважають аналітики.
Контекст:
22 липня 2024 року міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що Україна домовилася з комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу. Ішлося про тримачів зовнішнього боргу України обсягом приблизно $20 млрд.
1 вересня народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року держборг України зріс на 66% у валюті й у 2,3 раза – у гривні.
4 вересня Міністерство фінансів повідомило, що Україна успішно завершила процес реструктуризації держборгу списанням суми, що становить приблизно $9 млрд (приблизно 371,4 млрд грн).