Економіка України потребує пом'якшення валютних обмежень для подальшого розвитку – експерт
Національний банк України правильно діяв, ввівши валютні обмеження на початку війни, проте протягом двох років економіка країни стала міцнішою, а національна валюта виявляє стабільність, тому потрібно поступово послаблювати ці обмеження. Таке переконання висловив у коментарі "РБК-Україна" виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад, кандидат політичних наук Олексій Буряченко.
"Монетарна політика Нацбанку під час війни має забезпечувати фінансово-економічну стабільність, і багато обмежувальних заходів передбачено саме цим. Але ВВП збільшився на 5%, навіть під час війни, і ми бачимо стабільну національну валюту. На фоні того, що бізнес уже адаптувався до нових, сучасних реалій, НБУ потрібно ввести більш гнучку валютну політику", – підкреслив він.
Експерт додав, що хоча загальна ситуація в економіці залишається вразливою, є окремі сегменти, які потребують пом'якшення умов і покращення інвестиційного клімату.
"У бізнесу є запит на послаблення обмежень і покращення інвестиційного клімату. Тому, думаю, стратегічно змінюватися політика Нацбанку не буде. Але вона має стати більш адаптивною і відкривати можливості для інвестицій конкретним секторам економіки, які зараз уже адаптувалися, стали на ноги й потребують інвестицій", – підсумував Буряченко.