Імпорт електроенергії Білоруської АЕС шкодить відносинам України з НАТО – ексглава МЗС
Рішення України імпортувати електроенергію Білоруської АЕС загрожує партнерським відносинам із країнами – членами НАТО, заявив дипломат, колишній віцепрем'єр і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі телеканала "Україна 24".
"Тут однозначно це не в плюс, і треба розбиратися в цьому. Це питання і політичне, і економічне, і його треба терміново вирішувати", – заявив дипломат.
Він зазначив, що імпорт електроенергії в умовах профіциту власних генерувальних потужностей має щонайменше нелогічний вигляд.
"Однозначно, мені здається, у ситуації, коли в нас є власні атомні електростанції, краще їх більш активно використовувати, ніж закуповувати в Білорусі чи деінде", – додав Грищенко.
19 березня президент Литви Гітанас Науседа під час виступу у Верховній Раді закликав Україну припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС.
18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
1 лютого на сайті НЕК "Укренерго" з'явилася інформація, що Україна поновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", двом українським компаніям надали доступ до імпорту.
Із 3 січня 2021 року Україна поновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. 2019 року народний депутат від "Європейської солідарності", член комітету Верховної Ради з питань енергетики Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може бути приховане непряме постачання з Росії.