Інвестняня Цівкач: Держава-терорист не лише напала на Україну, вона запустила процес розвитку оборонного виробництва в багатьох країнах Європи і світу G

Цівкач: Україна стане форпостом захисту демократії й військової індустрії
Фото: Ukraine Invest / Facebook

Іноземні компанії цікавляться можливістю інвестування в оборонне виробництво України. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив глава Офісу із залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest) Сергій Цівкач.

"Ми дуже активно над цим працюємо, але дуже мало можемо про це сказати. Можу сказати тільки з повідомлень, які були. Rheinmetall, Baykar – ті проєкти, які оголошено. І ви бачили, що Європейська комісія погодила роботу Rheinmetall в Україні. Зверніть увагу на візит президента Володимира Зеленського у США і повідомлення, які публічно обговорюють, це про те, що ми будуємо заводи, які будуватимуть військові системи для України", – сказав Цівкач.

За його словами, оборонні технології стали активніше розвиватися в усьому світі.

"Що зробила держава-терорист? Вона не тільки напала на Україну, на демократію, на людей. Вона, як то кажуть, тригернула, тобто запустила процес розвитку оборонного виробництва в багатьох країнах Європи і світу. І цей процес уже запущено. І він буде набирати обертів. Ми бачимо дійсно, що в усіх європейських країнах посилюється ця робота. Й Україна буде форпостом захисту демократії та військової індустрії", – зазначив Цівкач.

Він наголосив, що, незважаючи на воєнні дії, українська економіка приваблює західних бізнесменів і вони готові інвестувати свої гроші в розвиток виробництва.

"Так, у нас війна. Але я вам скажу, що в нас набагато більше інвестиційних запитів, ніж було у 2020 році на нові підприємства від іноземців. Не всі вони готові просто зараз іти, але всі вони на "низькому старті". Дуже важливо розуміти психологію бізнесменів: бізнесмен завжди в зоні ризику, будь-яка інвестиція – в зоні ризику. І вони просто оцінюють ризик і прибутковість: ризик великий, але й прибутковість велика в Україні. Відповідно, ніхто не знімає Україну з радарів інвестиційних це точно, але наша перемога помножить це в сотні разів", – наголосив Цівкач.

Контекст:

12 жовтня Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї з чіткими строками й обсягами.

Раніше, 29 вересня, у Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій, у якому взяло участь 252 оборонні компанії із понад 30 країн. Під час відкриття форуму Зеленський оголосив про створення нового альянсу виробників зброї й військової техніки в усьому світі. Україна розробила відповідну базову декларацію як основу альянсу, до неї можуть долучитися світові виробники озброєнь, наголосив він.

До Альянсу оборонних індустрій на момент завершення форуму приєдналося 38 компаній із 19 країн, розповіли у МЗС України. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами в межах першого Форуму оборонних індустрій, зазначили в Мінстратегпромі. У відомстві розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї. Є "кратне зростання навіть за цей рік", наголосили в Мінстратегпромі.

24 жовтня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що німецький оборонний концерн Rheinmetall та "Українська оборонна промисловість" створили спільне підприємство.