Фурса: Якщо ціни на руду будуть падати, то і надходження будуть знижуватися
Світові ціни на залізну руду падають із середини цього року – з позначки понад $200 за тонну вони впали до $90 і це не межа, повідомляє в сюжеті "5 канал". Інвестиційний банкір Сергій Фурса зазначив у коментарі журналістам, що основна причина цього – зниження споживання металу в Китаї.
"Якщо руда буде падати, якщо ціни на світовому ринку будуть падати, то і надходження будуть знижуватися. Це динаміка світових ринків. Є сто і одна причина, чому ціни так рухаються. У першу чергу все впирається в Китай. Але взагалі-то є купа факторів, які впливають і в одну, і в іншу сторону", – сказав експерт, коментуючи ухвалений Верховною Радою закон про збільшення рентних платежів для металургійної галузі.
Журналісти зазначили, що також падають ціни і на готову металопродукцію, і це також важлива стаття українського експорту.
"До того ж поки незрозуміло, як розгортатиметься ситуація з коронавірусною пандемією. – Але у разі запровадження нових обмежень попит і ціни на руду та готову продукцію можуть упасти ще нижче, резюмують експерти. Тож на притік валюти від галузі в найближчі пів року радять не розраховувати", – указано в матеріалі.
Контекст:
Законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" було зареєстровано у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін.
Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні говорили, що зміни дадуть змогу збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення торкнуться лише великого бізнесу та не торкнуться загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинників та низку інших порушень, тому його потрібно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
Розгляд проєкту в другому читанні неодноразово переносили. Нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював це консультаціями, які "стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу". За його словами, ресурси законопроєкту №5600 відображено у проєкті держбюджету на 2022 рік.
Підвищення цін на залізну руду вище ніж $200 за тонну, яке фіксували ще у травні – липні, було з одного боку спекулятивним, а з іншого – зумовленим перебоями в головних постачальників залізної руди за збереження обсягів виробництва в Китаї, розповів президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков. Він прогнозує, що ціни на залізну руду у світі будуть падати.