ЄС планує продовжити політику повного сприяння торгівлі з Україною 2023 року

Рада міністрів ЄС 25 листопада обговорила тему торгівлі Євросоюзу з Україною
Фото: depositphotos.com

Європейський союз 2023 року має намір продовжити практику сприяння торгівлі з Україною, включно зі скасуванням усіх тарифів на імпорт української продукції та всіх торговельних захисних заходів. Про це 25 листопада у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє "Укрінформ".

"Ми припинили дію всіх тарифів та захисних заходів у сфері торгівлі з Україною на початку цього року. Це привело до суттєвого зростання українського експорту в ЄС. Ми маємо намір запропонувати продовження цієї ініціативи на початку 2023 року", – сказав Домбровскіс.

Він зазначив, що одним із головних пунктів порядку денного Ради міністрів ЄС була торгівля між ЄС та Україною і використання її можливостей для економічної підтримки України у критичні часи.

Зокрема, за його словами, Єврокомісія опрацьовує швидку інтеграцію України у простір європейського роумінгу, що дасть громадянам України негайні переваги. ЄС прискорює роботу над двосторонньою угодою, яка дає можливість Україні та ЄС вільно експортувати продукти промисловості на ринках одне одного.

У деяких випадках торговельні відносини між ЄС та Україною вже вийшли за межі угод у межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Прикладом такої діяльності є введення "коридорів солідарності" на кордонах між ЄС та Україною, які з травня поточного року дали змогу Україні експортувати понад 33 млн тонн продукції та імпортувати понад 11 млн тонн необхідних товарів.

"Наприкінці ми працюємо [з Україною] над амбітним переглядом пріоритетних дій за планом на 2023–2024 роки, щоб прискорити повну імплементацію ПВЗВТ. Наразі ми застосовуємо багато заходів торговельної підтримки України, ще більше у нас є на стадії підготовки. Це буде відображено у двосторонньому плані дій, який невдовзі буде презентовано", – додав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії

Контекст:

19 травня Європейський парламент підтримав скасування на один рік імпортного мита ЄС на весь український експорт, 24 травня рішення схвалила Рада Євросоюзу. 4 червня скасування мит набуло чинності.

Аналогічні рішення також ухвалили Великобританія, Канада та США (на імпорт сталі).