Львoву доведеться згортати фінансування освіти й медицини через вилучення урядом 2 млрд грн реверсної дотації – Садовий

Андрій Садовий: Хочуть забрати кошти й у громади Кривого Рогу, і в Сум, Запоріжжя, Дніпра. Я говорив із керівниками громад – ніхто їх не питає
Фото: Waldemar Heisler / Facebook

Львів не матиме змоги фінансувати освіту, медицину й підтримувати сім'ї військових через вилучення 2 млрд грн із бюджету міста. Про це заявив мер Львова Андрій Садовий на свої сторінці у Facebook.

Він звернувся до громади міста з відеозверненням, у якому закликав спільно вирішити, як жити місту в таких умовах.

"Хочу порадитися, що ми з вами не будемо фінансувати у наступному році? Може, ми не будемо фінансувати освіту? Чи не будемо фінансувати медицину? Але ж ми приймаємо щодня дуже багато поранених. Чи, може, ми перестанемо допомагати нашим військовим? Чому я вас про це питаю? Тому що ви, львів'яни, наповнюєте бюджет громади, це є ваші гроші", – наголосив Садовий.

Він повідомив, що побачив пропозицію від Кабміну стосовно бюджету, яку уряд скерував до Верховної Ради.

"Я побачив, що в цьому році хочуть забрати з громади міста орієнтовно 2 млрд грн, у тому числі "реверс". Я вважаю, це є неправильним. У минулому році, коли була важка ситуація і було прохання від уряду, ми поділилися і орієнтовно 1,8 млрд грн віддали на військові цілі. У цьому році ситуація надзвичайно складна. Ви ж знаєте, що ми 1 млрд грн віддаємо для Збройних сил самі – на всі підрозділи щодня дуже багато звернень", – сказав він.

Міський голова повідомив, що під час останньої російської атаки на Львів було пошкоджено 189 будинків, 20 із них було знищено, що завдало громаді 1 млрд грн збитків.

"Скільки ми отримали від уряду? Нуль. Так, ви скажете, що міста на сході обстрілюють, можливо, навіть більше, це правда. Але хочуть забрати кошти й у громади Кривого Рогу, і в Сум, Запоріжжя, Дніпра. Я говорив із керівниками громад – ніхто їх не питає. Це не є правильно – ми повинні бути об'єднані, ми повинні приймати спільні рішення", – переконаний Садовий.

Контекст:

У першому читанні проєкт держбюджету України на 2025 рік Верховна Рада підтримала 31 жовтня.

Розгляд у другому читанні мають завершити не пізніше ніж 20 листопада 2024 року. 8 листопада Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, підготовлений до розгляду Верховною Радою, у другому читанні.

Під час другого читання остаточно затвердять загальний обсяг дефіциту, максимальний держборг, загальні суми доходів і видатків, розмір мінімальної зарплати, прожитковий мінімум і низку інших показників. Інші статті проєкту, яких не ухвалять у другому читанні, перенесуть на третє читання.

У цілому закон про державний бюджет мають ухвалити до 1 грудня 2024 року.