Міжнародні резерви України скорочуються четвертий місяць поспіль – НБУ
Міжнародні резерви України станом на 1 грудня попередньо становили майже $38,8 млрд, у листопаді вони знизилися на 0,5%. Про це 6 грудня повідомляють на сайті НБУ.
Зазначають, що інтервенції НБУ для підтримки курсової стійкості й боргові виплати України значною мірою компенсували надходження від міжнародних партнерів.
Як вказали в Нацбанку, протягом листопада динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників, зокрема:
- операції НБУ на валютному ринку України (Нацбанк продав на валютному ринку $2,45 млрд і викупив у резерви $3,7 млн. Чистий продаж валюти НБУ в листопаді зменшився в 1,4 раза порівняно із жовтнем після успішної адаптації ринку до режиму керованої гнучкості курсу);
- надходження на користь уряду й виплати за обслуговування і погашення держборгу (на валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $2,33 млрд, водночас Кабмін виплатив за обслуговування й погашення держборгу $109,2 млн і $250,3 млн – МВФ);
- переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості й курсів валют вартість фінінструментів зросла на $283,8 млн).
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту, зазначили в НБУ.
Контекст:
За 2022 рік, більшу частину якого Україна протистояла повномасштабній російській агресії, міжнародні резерви України скоротилися на 7,9%.
Станом на 1 січня 2023 року міжнародні резерви України становили $28,491 млрд.
За підсумками жовтня міжнародні резерви України становили $38,97 млрд (скоротилися на 1,9%), вересня – $39,7 млрд (скоротилися на 1,7%), серпня – $40,4 млрд (скоротилися на 3,2%). Водночас за підсумками липня міжнародні резерви України зросли на 6,9% і становили понад $41,7 млрд, оновивши рекордний показник за всю історію незалежності України, вказали в НБУ.