"Нафтогаз" опублікував звітність за І півріччя 2022 року. Збитки – трохи більше ніж 57 млрд грн

Згідно із планами, за результатами 2022 року "Нафтогаз" має отримати прибуток у розмірі 91,8 млрд грн
Фото: depositphotos.com
НАК "Нафтогаз України" опублікував консолідовану фінансову звітність за І півріччя 2022 року. Огляд підготували незалежні міжнародні аудитори, повідомили 3 листопада в "Нафтогазі".

У січні – червні 2022 року чисті збитки компанії становили 57,16 млрд грн (за аналогічний період 2021 року цей показник дорівнював 1,65 млрд грн).

Водночас, якщо перший квартал поточного року компанія завершила зі збитками 57,58 млрд грн, то у другому кварталі вийшла на прибуток у розмірі 420 млн грн.

"Основними факторами формування збитків у I кварталі стали додаткові відрахування до резерву сумнівної заборгованості, пов'язані зі зниженням оцінки платоспроможності контрагентів компанії внаслідок початку повномасштабної війни, а також від'ємна різниця між закупівельною вартістю імпортованого газу і ціною його реалізації відповідно до покладених на компанію державою спеціальних обов'язків, так само внаслідок початку повномасштабної війни, механізм компенсації якої не було визначено на кінець I кварталу", – ідеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" також назвали ще один із чинників збитковості у I кварталі – руйнування активів України внаслідок обстрілів із боку Росії.

Водночас, відповідно до фінансового плану "Нафтогазу" на 2022 рік, за результатами року передбачено прибуток у розмірі 91,8 млрд грн.

Контекст:

За підсумками 2021 року "Нафтогаз" одержав 12 млрд грн прибутку, 2020 рік він завершив зі збитками у розмірі 19 млрд грн.

14 липня 2022 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту "Нафтогазу" до переддефолтного С. Це сталося після того, як компанія зробила запит на згоду на відтермінування обслуговування боргу за своїми єврооблігаціями.

У зверненні до власників облігацій, яке цитувало агентство "Інтерфакс-Україна", НАК зазначила, що прохання про відтермінування спричинене необхідністю підготуватися до майбутнього опалювального сезону: уряд доручив компанії закупити додаткові обсяги газу.

26 липня "Нафтогаз" оголосив про дефолт щодо єврооблігацій у зв'язку з тим, що Кабмін не дозволив компанії провести виплати.

2 серпня Кабмін офіційно повідомив, що "Нафтогаз" звернувся до власників єврооблігацій із проханням відтермінувати виплати на два роки.

31 серпня "Нафтогаз" успішно провів перемовини із власниками єврооблігацій. 77% інвесторів проголосували за й погодилися відтермінувати виплати за боргами на два роки.