"Нафтогаз України" про зупинку Одеського припортового заводу: Шкода, що менеджмент не розглядає як провину власну неефективність

Одеський припортовий завод – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України

Фото: Віталій Трубаров / Facebook

Менеджмент Одеського припортового заводу міг купувати газ на внутрішньому українському ринку, заявили в НАК "Нафтогаз України".

Одеський припортовий завод (ОПЗ) зупинився серед іншого через неефективність менеджменту, повідомила у Twitter прес-служба Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

30 квітня перший заступник керівника підприємства Микола Щуріков повідомив, що ОПЗ повністю припиняє роботу. За його словами, "причина – повідомлення від "Укртрансгазу" про порушення "Всеукраїнською Енерго Компанією" (ВЕК) умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подавання газу на завод".

"Шкода, що менеджмент ОПЗ не розглядає як варіант провини власну неефективність. Щуріков звинуватив НАК у дорогому газі, нерентабельності ОПЗ і неможливості купувати газ у Росії. Споживачі можуть купувати газ на українському ринку або імпортувати. У НАК на цьому ринку менше 10%", – ідеться в повідомленні "Нафтогаз України".

У грудні 2016 року ОПЗ уже припиняв роботу у зв'язку з ремонтом, завод відновив функціонування в жовтні 2017.

Цього самого місяця Фонд державного майна (ФДМ) планував провести аукціон із продажу ОПЗ. Початкова ціна мала становити 5,16 млрд грн. Але конкурс у підсумку не відбувся.

У липні 2017 року у ФДМ заявили, що Одеський припортовий завод у найкращому разі приватизують наприкінці 2017-го – на початку 2018 року.

Одеський припортовий завод – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України. Розташоване на території міста Южне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду. Однією з головних проблем, яка заважає продажу підприємства, називали борг заводу перед групою компаній бізнесмена Дмитра Фірташа.