Німецька компанія подала на "Газпром" до суду через недопостачання газу, заміну якого оцінено в €11,6 млрд
"Uniper вимагає відшкодування збитків, яких компанія зазнала через недопостачання GPE обсягів газу з червня. Uniper змушена закуповувати заміщувальні обсяги за вищою ціною, щоб виконати свої зобов'язання щодо доставки перед клієнтами на основі раніше узгоджених цін та обсягів. Це призводить до того, що на Uniper мають покласти всі витрати, пов'язані із заміщенням", – ідеться у релізі.
У німецькій компанії наголосили, що їхні витрати вже становлять щонайменше €11,6 млрд і зростатимуть до кінця 2024 року.
"Uniper також оголосила, що вирішила максимально дистанціюватися, юридично і з погляду персоналу, від свого російського підрозділу Unipro. Продаж Unipro було заплановано ще влітку 2021 року, була домовленість із місцевим покупцем, але політичного схвалення угоди ще не отримано", – заявили у німецькій штаб-квартирі у Дюссельдорфі.
Uniper – міжнародна енергетична компанія, яка працює більш ніж у 40 країнах.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу запровадили кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу та шукати їм альтернативу.
5 серпня Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб заощадити паливо "на цю зиму і підготуватися до можливих перебоїв з постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю". Це сталося на тлі скорочення постачань російського газу "Північним потоком".
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що російський "Газпром" навмисно тримає свої сховища напівпорожніми. Водночас у 12 країнах – членах ЄС російські постачання вже обмежели або повністю припинили. Тому Європа має бути готовою до гіршого сценарію – до повного зупинення постачання газу рано чи пізно, попередила глава Єврокомісії.
5 вересня газета Financial Times повідомила, що Єврокомісія підготувала два можливі варіанти обмеження цін на газ з Росії. Згідно з проєктом, розглядали можливість обмежити ціну на весь імпорт із РФ або для певних країн (залежно від рівня їхньої енергетичної незалежності).
З початку вторгнення РФ в Україну ЄС замістив російський газ на дві третини, повідомляла фон дер Ляєн 19 жовтня.