Окрім повернення на довоєнний рівень, в Україні до кінця війни не будуть змінювати податки – Шмигаль

Шмигаль про податки: Інших змін, окрім повернення на довоєнний рівень, до кінця війни ми не плануємо, не прогнозуємо і не допустимо
Фото: kmu.gov.ua
Окрім змін в оподаткуванні, які набули чинності у липні і, як очікують, набудуть чинності у серпні, до завершення війни, розв'язаної Росією, в Україні не планують змін в оподаткуванні. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив в ефірі національного телемарафону 5 липня, запис коментаря оприлюднила пресслужба українського уряду.

"Повернення до довоєнного рівня податків відбулося з 1 липня, це було прописано у законодавстві. Частково ми очікуємо, що повернення податків до довоєнного рівня відбудеться через прийняття відповідного закону Верховною Радою з 1 серпня. Але це буде стосуватися якраз спрощеної системи оподаткування, повернення 5% замість 2%, які були запроваджені у перші місяці війни. Інших зрушень, окрім повернення на довоєнний рівень, до кінця війни ми не плануємо, не прогнозуємо і, переконаний, не допустимо", – заявив він.

Податкову систему буде стабілізовано на тому рівні, як до початку повномасштабної агресії РФ проти України, додав глава уряду.

Контекст:

Понад рік тому, у березні 2022-го, Верховна Рада України ухвалила закон, який називали "податковою реформою воєнного часу". Метою закону було підтримати бізнес в умовах війни – він, зокрема, скасував перевірки бізнесу та штрафи за невикористання реєстраторів розрахункових операцій, установив нульовий акциз та семивідсотковий ПДВ на пальне.

Також завдяки цьому закону компанії з обігом до 10 млрд грн дістали можливість перейти на спрощену систему оподаткування (їх зарахували до платників податків третьої групи) і замість 20% ПДВ сплачувати податок у розмірі 2% від доходу, як фізособи-підприємці. Для першої та другої груп платників єдиного податку ввели можливість не сплачувати єдиний податок, а також єдиний соціальний внесок за мобілізованих працівників.

Згідно з меморандумом з МВФ, Україна обіцяла з 1 липня виконати низку умов Фонду, зокрема відновити перевірки бізнесу та відповідальність за невикористання касових апаратів, а також повернути довоєнний режим оподаткування і скасувати "2% ФОП". 30 червня Рада ухвалила закон, згідно з яким частину цих умов буде виконано з 1 серпня, його поки не підписано.

Розмір акцизу та ПДВ на пальне повернувся на довоєнний рівень із 1 липня.