Перший прем'єр-міністр України Фокін: Немає такої країни в Європі, де були б такі кабальні тарифи
Газ, який видобувають в Україні, уряду варто спрямувати на комунальні потреби населення, уважає перший прем'єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін.
Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні є несправедливими. Про це заявив перший прем'єр-міністр незалежної України Вітольд Фокін у авторській програмі Дмитра Гордона "ГОРДОН" на каналі "112 Україна".
"Про підвищення тарифів не говорить, напевно, тільки ледачий... Вони настільки несправедливі, вони настільки образливі стосовно людей... Що робиться! Ви подивіться, немає країни в Європі, де були б такі кабальні тарифи на комунальні послуги. Водночас зарплата у нас у десятки разів нижча, ніж у тій самій Європі. Це дійсно один зі способів знищення народу", – заявив він.
Перший прем'єр незалежної України вважає, що газ власного видобутку українському уряду варто спрямувати на комунальні потреби.
"Я пам'ятаю виступ пана Гройсмана (прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. – "ГОРДОН"), який пояснив дуже дивно, чому не можна спрямувати газ власного видобутку на комунальні потреби. Він якось туманно (по-моєму, і сам не зрозумів, про що він говорить), сказав, що це був "поживний бульйон для корупції", значить, усе списувалося на корупцію. Але важко зрозуміти людину, яка говорить те, чого сама не розуміє... Треба весь газ – а його у нас 19–20 мільярдів кубів власного видобутку – спрямувати на комунально-побутові потреби".
Фокін додав, що зараз українці отримують газ гіршої якості, ніж був раніше.
"Зараз пояснюють, що російський газ коштував 185, зараз – 245 доларів, тому ми ще будемо підвищувати (тарифи. – "ГОРДОН"), так би мовити... Ніхто не говорить про те, що газовики або "Нафтогаз України", який очолює людина, чия зарплата становить чи то 500, чи то 600 тис. грн на місяць... Будь-якій людині треба 10–15 років працювати, щоб заробити цю суму... Так ось, вони ще фальсифікують. Побутові споживачі отримують газ не тієї теплотворної здатності. Газ погано готується, низький напір, є зайва волога. Раніше чайник кипів за чотири хвилини, а зараз йому треба 10–12 хвилин. Тому я вважаю, що уряд у нас далеко не на рівні", – заявив він.
У березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в межах програми розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF). У ньому зазначено, що Україна повинна за кілька етапів підвищити вартість газу для населення до економічно обґрунтованого рівня.
З квітня 2015 року відбувається поетапне підвищення тарифів на електроенергію та газ.
У червні 2016 року Нацкомісія з питань регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг затвердила підвищення тарифів на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення. З липня того ж року тарифи на тепло для населення підвищилися майже вдвічі: з 534 до 1043 грн за 1 Гкал.
З 1 квітня 2017 року ціни на газ для населення можуть зрости ще на 40%, якщо не будуть продовжені покладені на НАК "Нафтогаз України" спеціальні зобов'язання з продажу газу для населення на пільгових умовах, розповів головний комерційний директор корпорації Юрій Вітренко. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у відповідь заявив, що не допустить підвищення, а "ті, хто заявляє про можливе зростання цін на 40%, повинні або відповідально працювати, або писати заяву про звільнення".
З 1 березня 2017 року в Україні вкотре підняли тарифи на електроенергію. Подорожчання передбачено постановою Національної комісії з питань регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України №220 від 26 лютого 2015 року.