Підвищення тарифів "Укренерго" призведе до зменшення валютних надходжень від експорту – нардеп Кисилевський
Підвищення тарифів "Укренерго" є неприпустимим, заявив народний депутат від "Слуги народу", заступник голови комітету ВР із питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у коментарі порталу "Мінпром".
"Це значні кошти, які могли б бути інвестовані або сплачені у вигляді податків. Очевидно, що підвищення призведе до зниження конкурентоздатності української продукції і, як наслідок, до втрати ринків збуту, скорочення працівників і зменшення валютних надходжень від експорту. Це є неприпустимим", – заявив він.
Ще одним аргументом проти підвищення тарифів "Укренерго" є прогнозоване зростання ВВП у 2024 році, зазначають автори статті. НБУ передбачає зростання на 3,6%, Міністерство економіки – на 5%, нагадують вони. Кисилевський зазначив, що збільшення ВВП супроводжує зростання споживання електроенергії, відповідно, обсяг передавання електроенергії мережами "Укренерго" також зросте.
"Тож є підстави вважати, що надходження "Укренерго" зростуть навіть при незмінному розмірі тарифів. Вважаю пропоноване підвищення необґрунтованим і виступаю за збереження тарифів "Укренерго" на існуючому рівні", – пояснив політик.
Контекст:
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії. Відповідне рішення ухвалили на засіданні регулятора 16 листопада. Планують, що тариф на передавання електроенергії зросте до 592,89 грн/МВт-год. Для "зеленої" металургії він становитиме 412,68 грн/МВт-год. Згідно з розрахунками НКРЕКП, після підвищення тарифів дохід "Укренерго" має сягнути 58,7 млрд грн.
У вересні "Укренерго" опублікувала проєкт нових тарифів на 2024 рік. "Якщо простими словами, то тариф на диспетчеризацію й передавання електроенергії зросте приблизно у два рази", – писало видання "СтопКор". Востаннє тарифи на диспетчеризацію й передавання електричної енергії підвищували у грудні 2022 року. Тоді НКРЕКП затвердила підвищення за три етапи протягом першого півріччя 2023 року. У підсумку тариф на передавання електроенергії зріс на 40%, а тариф на диспетчеризацію – на 54%.