Щоб зберегти промисловість в Україні, "Укренерго" має утримати тарифи на передавання електроенергії – експерт
Бізнес в Україні не зможе зберегти стабільність, якщо буде підвищено тариф на передавання й диспетчеризацію електроенергії, заявив Oboz.ua президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков. Так він прокоментував ініціативу "Укренерго".
"У тих умовах, у яких зараз існує економіка України, владі дуже важливо підтримувати на плаву бізнеси, які все ще можуть це робити. А для бізнесів найважливіше – це зберігати стабільність і виходити хоча б у нуль, щоб мати можливість проіснувати до нашої перемоги", – сказав Каленков.
Експерт додав, що зараз приватний бізнес не може залучати фінансування або реструктурувати зобов'язання через надто високі ризики в країні. Водночас державні компанії можуть це робити за допомогою партнерів України.
"Укренерго" також потрібно знайти можливість зменшити витрати і не підвищувати тарифи. Наскільки я розумію, більша частина коштів від підвищення тарифу має йти на погашення заборгованості. Але в даній ситуації і сама "Укренерго", і держава має провести переговори з кредиторами та реструктурувати ці зобов'язання до нашої перемоги. Це дозволить не підвищувати тарифи й зберегти ті підприємства, які все ще працюють", – переконаний він.
Президент "Укрметалургпрому" вважає, що в цьому зацікавлені західні партнери України, оскільки для них важливо, щоб українська економіка працювала і країна могла самостійно закривати свої фінансові зобов'язання.
"Західні партнери зацікавлені в тому, щоб наша економіка працювала і не залежала від їхніх дотацій. Тому з ними можна й треба говорити. Для них вигідніше профінансувати заходи, які дозволять українському бізнесу продовжувати працювати, ніж просто покривати дірку в нашому бюджеті", – сказав Каленков.
У вересні "Укренерго" опублікувала проєкт нових тарифів на 2024 рік.
"Якщо простими словами, то тариф на диспетчеризацію й передачу електроенергії зросте приблизно у два рази", – писало видання "СтопКор".
Востаннє тарифи на диспетчеризацію й передавання електричної енергії підвищували у грудні 2022 року. Тоді НКРЕКП затвердила підвищення за три етапи протягом першого півріччя 2023 року. У підсумку тариф на передавання електроенергії зріс на 40%, а тариф на диспетчеризацію – на 54%.