Підвищення тарифу на передавання електроенергії позбавить українську продукцію конкурентоспроможності – експертка
Суттєве підвищення тарифу на передавання електроенергії для непобутових споживачів, затверджене Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), може серйозно вплинути на конкурентоспроможність української продукції на світових ринках і знизити інвестиційну привабливість країни. Таку думку висловила у коментарі "РБК-Україна" виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак.
"Електроенергія напряму впливає на життєдіяльність добувних компаній. Якщо собівартість видобутку суттєво зросте, галузь втратить рентабельність. У четвертому пункті нашого плану миру сказано, що спільно із союзниками ми будемо захищати інвестиції в надра. Але коли сюди прийдуть союзники і подивляться, яка в нас тарифна політика, вони можуть і не робити інвестицій, адже продукція буде неконкурентоздатною", – пояснила вона.
Експертка також наголосила на важливості зваженої тарифної політики для безпеки України.
"Чим більше інвестицій зайде в українську економіку, тим простіше нам буде вести оборону, адже в цьому випадку інвестори захищатимуть свої інтереси. Саме тому зважена тарифна політика – запорука економічної та національної безпеки України", – заявила Оринчак.
Контекст:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення не змінювати граничні ціни на ринку електроенергії із грудня. Це рішення ухвалили на засіданні 25 листопада.
Установлені на українському ринку електроенергії цінові обмеження ускладнюють збільшення імпорту електрики в деякі години, заявляв директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.