Повна заборона на російську металопродукцію дасть можливість швидше економічно інтегруватися в Європейський союз – експерт
З огляду на можливість повної заборони експорту російської металопродукції, Європа має можливість сприяти росту економічного й промислового потенціалу України. За словами керівника секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Андрія Забловського, цей крок може допомогти знизити обсяги фінансування для України, сприяючи розвитку її економіки. Про це він заявив у коментарі УНІАН.
"Ми дуже залежні від зовнішньої допомоги, і ми її цінуємо. Але для того, щоб далі ми залежали менше, нам треба розвивати внутрішній економічний, промисловий потенціал. Повна заборона на російську металопродукцію, з одного боку, дасть нам можливість швидше економічно інтегруватися в Європейський союз. З іншого боку – забезпечить нас необхідним фінансовим ресурсом", – переконаний Забловський.
Така самодостатня економіка дасть змогу Україні зменшити залежність від зовнішньої фінансової допомоги й надасть ресурсну основу для подолання викликів і досягнення перемог, зазначив політолог.
"Це ресурсна війна. І чим більше в нас буде економічного ресурсу, тим більше ми зможемо цей ресурс використати для пришвидшення нашої перемоги. Тому ми можемо на переговорному рівні комунікувати цю тезу нашим європейським колегам. Уже пройшов той період, коли нас емоційно сприймали, і за рахунок цього простіше давали допомогу. Зараз потрібні аргументи. І вони в нас є – адже за рахунок заміщення російської продукції ЄС зможе підтримати українську промисловість. Тобто ми будемо самі собі заробляти, сплачувати податки та створювати нові робочі місця. І в тому числі це можливість підвищити конкурентоспроможність нашої економіки як результат подальшої економічної інтеграції до Європейського союзу. Тобто пряма можливість для української економіки стати ближче до європейської", – резюмував Забловський.
Контекст:
На початку грудня EUROFER виступила проти продовження імпорту російських напівфабрикатів у ЄС. Як зазначали в асоціації, блок має відхилити додаткові запити від кількох країн-членів щодо цього питання.
У 12-му пакеті Євросоюз продовжив дію квот на російські сляби ще на чотири роки. Сумарний розмір квоти на імпорт цієї продукції із жовтня 2024-го до вересня 2028-го встановлено в розмірі 8,5 млн тонн. Попередні санкції на імпорт слябів запровадили в жовтні минулого року, у межах восьмого пакету санкцій: тоді було ухвалено рішення, що імпорт може тривати до кінця вересня 2024-го у межах установлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт мають припинити.
Однак 12-й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження. Про це йдеться в аналітиці GMK Center.