"ПриватБанк" відшкодував державі 155 млрд грн, витрачені сім років тому на його докапіталізацію – голова правління
"ПриватБанк" 2023 року перестав виплачувати державі 155 млрд грн, витрачених на докапіталізацію банку під час його націоналізації. Про це 21 грудня сказав голова правління "ПриватБанку" Герхард Бьош на форумі NV.
"Лише цього року ми можемо нарешті сказати, що відплатили ці 155 млрд, тож виконали й це завдання", – сказав Бьош.
За словами банкіра, відшкодувати гроші вдалося завдяки рекордним прибуткам 2021-го та 2023 року.
"У "Приваті" дійсно у 2021 році був найбільший прибуток – 35 млрд. У 2023-му, хоч рік ще не закінчився, ми вже можемо сказати, що він буде майже вдвічі більшим... Якщо говорити про те, кому ми належимо, усе, що ми заробляємо, повертається нашому акціонеру, тобто українському народу", – заявив Бьош.
Він зазначив, що виплати від "ПриватБанку" становлять десятки мільярдів доларів, і це значний внесок у державний бюджет.
"Тому в такій ситуації доходи державних банків – це те, чому всі мають радіти", – додав голова правління.
За його оцінкою, банківська галузь в Україні на другий рік повномасштабної війни "стабільна та прибуткова".
Контекст:
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн. Раніше він належав бізнесменам Ігореві Коломойському та Геннадієві Боголюбову.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку майже $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, оскаржували його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною.
НБУ це рішення оскаржив, і в липні 2022-го Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду підтвердив законність націоналізації. У листопаді 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження у справі про оскарження націоналізації "ПриватБанку" та підтвердив неможливість повернення банку колишнім власникам.