Розвиток цифрової торгівлі і спільні підходи до стандартів. Україна готується підписати оновлену угоду про вільну торгівлю з Канадою – Шмигаль

Угода посилить інтеграцію українських виробників до глобальних ланцюгів постачання, зазначив Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України 8 вересня ухвалив проєкт розпорядження президента про підписання оновленої угоди про вільну торгівлю з Канадою. Про це повідомила пресслужба Кабміну.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це "сучасна, прогресивна угода", яка є важливою для збільшення інвестицій, активізації торгівлі послугами та розвитку цифрової торгівлі.

"У торгівлі послугами ми вперше маємо угоду за принципом "відкрито все, що не зазначено в угоді" – це особливо важливо для гнучкого світу послуг, де постійно з'являються нові послуги, особливо цифрові", – зазначив Шмигаль.

За його словами, документ чітко визначає, що Україна поділяє з Канадою підходи до стандартів у сфері праці, довкілля, ролі малого та середнього бізнесу в торгівлі та економіці загалом.

Ще один елемент угоди – крос-кумуляція товарів. Як пояснив Шмигаль, угода передбачає, що режим вільної торгівлі поширюється на товари, в яких є складові і з ЄС, Великобританії та Ізраїлю, з якими Україна також має спільні угоди. "Це посилить інтеграцію українських виробників до глобальних ланцюгів постачання", – звернув увагу прем'єр.

Контекст:

Угоду про ЗВТ з Канадою підписали 11 липня 2016 року.

Закон "Про ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою" Верховна Рада ухвалила 14 березня 2017 року. Влада Канади ратифікувала документ 1 червня 2017 року.

1 серпня 2017 року ЗВТ набула чинності. Канада відкрила для українських експортерів 98% ринку товарів, які є предметом двосторонньої торгівлі.

Україна і Канада в листопаді 2022 року розпочали переговори про перегляд положень угоди. У квітні 2023 року Шмигаль і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосили про завершення переговорів щодо укладання оновленої угоди про вільну торгівлю між двома країнами. У межах угоди Україна підписала з Канадою (як раніше – з Великобританією) договір про цифрову торгівлю.