Соляне родовище в Закарпатській області зможе на 100% забезпечити Україну технічною і кухонною сіллю – ОВА

Микита повідомив, що передав Зеленському першу сіль, видобуту в межах розроблення Тереблянського соляного родовища в Тячівському районі
Фото: Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА / Facebook

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив у Facebook, що під час координаційної наради щодо економічної, соціальної ситуації та ситуації з безпекою в регіоні під керівництвом президента України 2 серпня передав Володимирові Зеленському першу сіль, видобуту в межах розроблення Тереблянського соляного родовища в Тячівському районі.

"Ця подія має колосальне значення для продовольчої безпеки країни й економічного розвитку нашого регіону, – написав 3 серпня Микита. – Родовище на Закарпатті зможе на 100% забезпечити Україну технічною і кухонною сіллю, яка у найближчій перспективі буде поставлена для утримання доріг у зимовий період та для закриття потреб населення".

Як зазначив голова ОВА, це "нова сторінка в історії України та Закарпаття", яка "посилить нашу країну і зміцнить економічний фронт".

Зеленський у відеозверненні 2 серпня розповів, що в Закарпатській області вже розпочали розроблення родовища солі.

Контекст:

У квітні 2022 року найбільший в Україні виробник солі "Артемсіль" зупинив роботу. Підприємство розташоване в Соледарі Донецької області й не могло продовжувати роботу через постійні обстріли. Запас готової продукції з "Артемсолі" вивезли у квітні.

До широкомасштабної війни "Артемсіль" забезпечувало не лише всю Україну, 26 січня у Facebook підприємства повідомляли, що 2021 року на експорт було реалізовано 744,2 тис. тонн, що становить 39,5% від загального обсягу проданої продукції. Постійними споживачами артемівської солі були Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, Молдова та інші країни.