США ввели перші санкції проти китайських фірм за допомогу Росії у виробництві БПЛА

Під санкції США потрапили три юридичні й одна фізособа
Фото: EPA

США оголосили про санкції щодо китайських компаній через їхню причетність до розроблення, виробництва й постачання російських ударних безпілотників дальнього радіуса дії "Гарпія-3", які країна-агресор використовує у війні проти України. Про це 17 жовтня повідомило міністерство фінансів США.

Загалом управління з контролю за іноземними активами (OFAC) американського мінфіну ввело санкції щодо трьох юридичних і однієї фізичної особи.

Зокрема, йдеться про дві компанії КНР: Xiamen Limbach Aircraft Engine Co., яка виготовляє двигун L550E до "Гарпій", а також Redlepus, котра тісно співпрацює з російською оборонною фірмою "Вектор" – посередником між АТ "Ижевский электромеханический завод "Купол" (дочірнє підприємство державної збройової компанії "Алмаз-Антей") і постачальниками з Китаю, зокрема електронних і механічних компонентів для безпілотників. У повідомленні зазначено, що це перші санкції проти Китаю за допомогу Росії у виробництві озброєння.

Окрім того, під санкції потрапили генеральний директор комапнії "Вектор", громадянин РФ Артем Ямщиков і Limited Liability Trading House Vector.

"Росія дедалі більше покладається на досвід іноземних фахівців та імпорт складних технолоній для підтримки своєї програми озброєнь і просування своєї воєнної кампанії проти України. Ми й надалі руйнуємо мережі, які дають змогу Росії купувати й  використовувати цю передову зброю", – зазначив в.о. заступника міністра фінансів із питань тероризму й фінансової розвідки Бредлі Сміт.

25 вересня Reuters писало, що, за даними джерел у європейській розвідці, "Гарпія-3" здатна пролітати 2 тис. км і нести корисне навантаження вагою 50 кг. Виробництво цих БПЛА розташоване в Китаї.

Контекст:

Китай з початку нападу РФ на Україну публічно намагається дотримуватися нейтральної позиції й закликає до переговорів, але в Організації Об'єднаних Націй часто голосує так само, як Росія, і, за інформацією ЗМІ, може постачати їй військову техніку.

За даними США, навесні 2024 року Китай посилив підтримку РФ, надає їй розвіддані, оптику для військової техніки, ракетне паливо, верстати для виробництва танків та інші товари. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що КНР є основним постачальником верстатів та електроніки, які Росія використовує для виробництва зброї.