Цього року Україна планує зібрати щонайменше 50 млн тонн зерна – Мінагрополітики
"Враховуючи всі обставини посівної, логістики та воєнного часу, очікуємо на непоганий урожай – не рекордний, проте вищий від середньостатистичного за останні п'ять років: від 50 млн тонн зернових. Що стосується пшениці, то переважатиме продовольче зерно", – сказав Висоцький.
Він зазначив, що, попри російські обстріли, в Україні вже почалися жнива.
"Цього року весна була холодніша, ніж зазвичай, тому збір урожаю розпочався зі зміщенням, на два-три тижні пізніше. Станом на початок липня активно тривають жнива лише на Одещині. Перші поля почали обмолочувати Миколаївська, Запорізька та Дніпропетровська області. На середину липня жнива триватимуть у всіх регіонах України", – сказав посадовець.
Також Висоцький вважає обнадійливою динаміку експорту. Якщо у березні вдалося експортувати 350 тис. тонн, у квітні – приблизно 1 млн тонн, у червні експорт перевищив 2,1 млн тонн агропродукції.
"Україна буде із зерном. Сподіваємося, світ також буде з українським зерном", – цитує Висоцького пресслужба міністерства.
Поки логістика розвивається, Україна завозить обладнання, щоб забезпечити додаткові місця для зберігання продукції. Фермери зможуть зберігати зерно безпосередньо на полях у тимчасових мобільних сховищах. Вони потрібні, щоб розосередити врожай і убезпечити його від влучання ворожих ракет, пояснив заступник міністра.
Контекст:
У 2019 році в Україні зібрали рекордні на той час 75 млн тонн зернових і зернобобових культур, у 2018 році обсяг врожаю становив 70 млн тонн.
У 2020 році в Україні зібрали 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур із площі 24,1 млн га. Зернових і зернобобових культур намолотили 65,4 млн тонн.
У 2021 році Україна зібрала понад 84 млн тонн зернових і зернобобових культур, олійних культур – 22,6 млн тонн. У Мінагрополітики ці обсяги називали рекордними за часи незалежності.