У 2022 році прибуток "Роснефти" впав на 7,9% – звіт компанії
У звіті зазначають, що річний чистий прибуток "Роснефти" скоротився з 883 млрд руб. до 813 млрд руб.
На ті самі 7,9% зросли й капітальні видатки "Роснефти".
На динаміці прибутку позначилося передання у зовнішнє управління активів російської компанії в Німеччині, а також зміна курсу рубля, стверджують у "Роснефти".
У компанії вважають, що рівень чистого прибутку "є солідною базою для виплати дивідендів за звітний рік".
Контекст:
Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 року скоротиться із 20% до 13%. Отже, Кремль недорахується приблизно $1 трлн експортних доходів, зазначала "Русская служба ВВС".
На початку грудня 2022 року країни – члени "Великої сімки", а також Австралія та ЄС ввели обмеження цін на російську нафту, встановивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель. Із 5 лютого 2023 року ці країни ввели цінову стелю на російські нафтопродукти: $100 для дизельного пального і $45 – для різних мастил.
Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Після того, як обмеження поширили і на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше – $280 млн на день.