Україні потрібен Фонд декарбонізації, у якому акумулюватимуться кошти на декарбонізацію, зокрема податок на СО₂ – Качка

Тарас Качка: Я сподіваюся, Фонд декарбонізації буде першим успішним прикладом акумуляції коштів із різних ресурсів
Фото: agropolit.com
Єдина проблема, яка всередині України заважає реалізувати програми з декарбонізації, – це фінансове управління і відсутність розвиненої системи підтримки бізнесу. Щоб змінити цю систему, країні потрібен фонд, у якому акумулюватимуться кошти на модернізацію. Зокрема, у цей фонд мають спрямовувати кошти від сплати податку на викиди СО₂. Про це заявив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю виданню "Экополитика".

"У нас не так добре розвинена культура підтримки бізнесу  є або пільги, або компенсації банківських ставок, і ми залежимо від них. Я сподіваюся, Фонд декарбонізації буде першим успішним прикладом акумуляції коштів із різних ресурсів. Зокрема, ідеться про вуглецевий податок, який би спрямовували не в загальний бюджет, а на проєкти з декарбонізації", – підкреслив Качка.

За його словами, у ЄС у межах декарбонізації відбувається складний процес дискусій – між екологічними активістами, споживачами, бізнесом, фінансовими колами, науковцями та постачальниками обладнання, і це дає можливість виробити оптимальне рішення для всіх.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що протягом 10–12 років промисловість має пройти модернізацію і скоротити викиди.

Проєкт закону №4167 потрібно переписати з нуля, тому що законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги і його ухвалення в нинішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Документ необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень і пропозицій представників бізнес-середовища, щоб провести реальну реформу у сфері екологічного контролю, заявила 7 липня на своєму сайті Європейська бізнес-асоціація.

Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не могли подати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.