Українська енергосистема четвертий день отримує аварійну допомогу від європейських країн – "Укренерго"

Українській енергосистемі знадобився ресурс європейських країн для балансу, зазначили в "Укренерго"
Фото: depositphotos.com

Українська енергосистема четверту добу поспіль отримує аварійну допомогу від європейських країн. Про це повідомила пресслужба "Укренерго" в Telegram 25 серпня.

У компанії зазначили, що це пов'язано з високим споживанням електроенергії через спеку.

"Уже четвертий день ми беремо аварійну допомогу від європейських країн, щоб утримати баланс. Адже можливість забезпечувати високе споживання обмежена: у планових ремонтах перебуває багато блоків електростанцій, у тому числі кілька потужних атомних. Окрім цього, ще два блоки теплових електростанцій виведені в аварійний ремонт", – ідеться в повідомленні.

В "Укренерго" закликали економити електроенергію у вихідні, особливо з 16.00 до 23.00, зокрема – обмежити використання кондиціонерів, не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів і програмувати прання, підігрів бойлера і роботу посудомийної машини на ніч.

Контекст:

Із вересня 2022 року російські окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна зазнавала дефіциту потужності й весь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

Щоб пережити літо без вимкнень, Україні може знадобитися імпорт електроенергії з Європи, зазначав голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький 4 травня. "Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених внаслідок російських обстрілів, проінформував голова НЕК 29 травня.

За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії відчуватиметься в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але "це не означає аварійних вимкнень".