ВАКС уже поставив крапку в суперечках навколо справи "Роттердам плюс" – адвокат

21 вересня 2022 року ВАКС учетверте визнав законність і обґрунтованість закриття справи "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину
Фото: slovoidilo.ua
Вищий антикорупційний суд уже поставив крапку в суперечках навколо справи "Роттердам плюс", остаточно визнавши її закриття повністю законним і обґрунтованим. Про це пише адвокат у справі Артем Трекке в колонці для видання "Обозреватель".

"За останні два роки відбулося загалом приблизно 50 засідань Вищого антикорупційного суду у справі "Роттердам плюс". Фінальне рішення було винесено у вересні 2022 року. І воно розставило всі крапки над "і" – справа була закрита законно й обґрунтовано – у ній немає ні потерпілих, ні шкоди, ні складу злочину", – повідомив адвокат.

За його словами, текст судового рішення доступний будь-якому жителю України й усі 50 засідань у прямому ефірі транслювали в YouTube – можна переглянути будь-яке з них.

"Що ми бачимо в цьому рішенні? У справі замало доказів для спрямування до суду. Строки їхнього отримання повністю минули. Відсутні потерпілі у справі, і не доведено жодної шкоди. Навпаки, є безліч експертиз, які підтверджують законність формули – як із юридичного, так і з економічного поглядів", – наголосив адвокат.

За словами юриста, незважаючи на рішення ВАКС, НАБУ продовжує "необґрунтовану ескалацію цієї історії".

"Навіть елементарних знань в економіці достатньо, щоб зрозуміти всю абсурдність обвинувачень у справі "Роттердам плюс". Кожен громадянин сьогодні купує газ, бензин, усі товари за цінами, визначеними за тим самим принципом, що й "Роттердам плюс". Цей принцип закладено й у меморандумі з МФВ для ціни на газ", – зазначив Артем Трекке.

Контекст:

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахування вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії винятково для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала внесення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії. У зв'язку із введенням формули відкрили кримінальне провадження. Досудове розслідування тривало з 2017 року.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня 2021 року вчетверте закрила справу "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Перед цим спеціалізована антикорупційна прокуратура закривала справу вже тричі.

21 вересня 2022 року ВАКС учетверте визнав законність і обґрунтованість закриття справи "Роттердам плюс" через відсутність у ній складу злочину. Це рішення набуло чинності й оскарженню не підлягає. Наступного дня САП відновила розслідування вп'яте. 26 жовтня НАБУ і САП повідомили, що у справі "Роттердам плюс" підозру оголошено 15 фігурантам, зокрема посадовцям Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).