Від критичного дефіциту брухту підприємства врятує мораторій на його експорт – ЗМІ
В українській металургії зайнято майже 600 тис. осіб, зазначає портал.
"У цьому цеху працює близько тисячі співробітників. Ми виробляємо колеса для пасажирських і вантажних вагонів. Через дефіцит металобрухту ми втрачаємо замовлення, а наші співробітники можуть втратити свою роботу", – розповів журналістам голова правління "Інтерпайп НТЗ" Сергій Костенко.
Автори сюжету підкреслюють, що без брухту виплавити сталь не можна ні з якої з наявних технологій – і конверторна, і електрометалургійна вимагають брухт як сировину. Цьогоріч вивіз брухту з України зріс у 20 разів порівняно з попереднім і становив майже 400 тис. тонн. Здебільшого сировину відправляють на експорт до Туреччини та невизнаного Придністров'я.
"Ми закликаємо Кабмін піти на оперативні, економічно обґрунтовані заходи і тимчасово заборонити експорт металобрухту. Так роблять наші сусіди. Навіть ЄС розглядає варіант із введенням мораторію на вивезення брухту", – заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.
Журналісти зазначили, що Україна через ситуацію, яка склалася, втрачає податкові надходження: як від скорочення виробництва на підприємствах, так і від експорту брухту за непрозорими схемами. За даними "Фактів ICTV", на митниці вже виявили порушення під час експорту брухту на суму майже $10 млн.
Контекст:
Видання "БізнесЦензор" 27 вересня опублікувало лист асоціації металургів "Укрметалургпром", у якому представники галузі просять Кабінет Міністрів і президента України заборонити експорт брухту до 31 грудня 2023 року. Лист підписав голова об'єднання Олександр Каленков.
"Мінпром" повідомляв із посиланням на дані Держмитниці, що експорт українського брухту зростає із середини весни.
У червні 2021 року об'єднання підприємств "Укрметалургпром" і профільна асоціація "Укртрубопром" звернулися до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту з України до 31 грудня 2023 року.
Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" підтримав цю ініціативу.
"Металургпром" повідомляв, що Єврокомісія розглядає ініціативу Європейської сталеливарної асоціації Eurofer – вона просить обмежити експорт брухту в країни, які не відповідають екологічним стандартам Євросоюзу. Якщо рішення ухвалять, вивезення брухту в Туреччину, Єгипет, Пакистан і Індію зупинять.