Видатки держбюджету 2024 року на підготовку виробництва оборонної продукції збільшено в сім разів – Шмигаль
У проєкті держбюджету України на 2024 рік видатки на підготовку виробництва продукції оборонного призначення збільшено у сім разів – до 55,8 млрд грн. Про це 29 вересня під час першого міжнародного Форуму оборонних індустрій заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відеозапис опублікували в YouTube Кабміну.
"Сьогодні український військово-промисловий комплекс переживає нове народження... Ми запускаємо нові виробництва. Розширюємо ті, які давали результати до початку повномасштабного вторгнення. Інвестуємо в нові технології та нові розробки", – розповів Шмигаль.
За його словами, торік Кабмін зробив особливий акцент на розвитку виробництв боєприпасів різного калібру, засобів ППО, ракет і ракетного озброєння.
"У 2023 році уряд започаткував декілька експериментальних проєктів щодо виробництва різного типу безпілотників. Системно спрощуємо бюрократичні процедури для виробництва різноманітних видів техніки та озброєння", – наголосив Шмигаль.
Він зазначив, що Україна "готова допомагати всім, хто виробляє якісну зброю для армії".
У проєкті держбюджету на 2024 рік, який затвердив Кабмін, на оборонну сферу закладено 1 трлн 685 млрд грн.
26 липня Шмигаль заявляв, що Кабмін 2023 року виділив 40 млрд грн для інвестицій у виробництво безпілотників в Україні. За його словами, на "Армію дронів" у 2024 році уряд планує спрямувати приблизно 48 млрд грн.
Контекст:
У першому міжнародному Форумі оборонних індустрій, який спільно організували в Києві Мінстратегпром, Міноборони та МЗС України, взяло участь 252 оборонні компанії з понад 30 країн, проінформував президент України Володимир Зеленський. Під час відкриття форуму він оголосив про створення нового альянсу виробників зброї та військової техніки з усього світу. Україна розробила відповідну базову декларацію як основу альянсу, до неї можуть приєднатися світові виробники озброєнь, наголосив Зеленський.
До Альянсу оборонних індустрій на момент завершення форуму приєдналося 38 компаній із 19 країн, розповіли в МЗС України. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами у межах першого Форуму оборонних індустрій, зазначили в Мінстратегпромі.
Зеленський заявляв наприкінці серпня, що Україна буде №1 у напрямі military tech, принаймні на Європейському континенті.