Активіст Михайлик заявив, що в Німеччині відклали його операцію з вилучення кулі з легені через затримку оформлення документів ГПУ
Німецькі лікарі не можуть зрозуміти, чому українські правоохоронці досі не склали документів, необхідних для операції з вилучення кулі з легені, заявив одеський активіст Олег Михайлик. На думку активіста, Генеральна прокуратура України та Національна поліція саботують процес розслідування замаху на нього, оскільки куля може стати важливим доказом.
Одеський активіст Олег Михайлик, на якого скоїли замах у вересні 2018 року, повідомив 9 січня у Facebook, що Генеральна прокуратура України не підготувала і не надіслала в Німеччину документів, необхідних для операції в німецькій клініці із видалення кулі з його легені.
За словами Михайлика, операція, яку погодилася оплатити німецька сторона, могла відбутися ще до Нового року. "Мало хто навіть із моїх близьких друзів знав, що проведення цієї операції було, зрештою, фактично вже погоджено в німецькій клініці на 8.30 сьогодні, 9 січня 2019 року", – написав активіст.
Він додав, що про дату операції було відомо співробітникам Генеральної прокуратури України та главі ГПУ Юрієві Луценку, проте багаторазово обіцяні Національною поліцією та Генпрокуратурою документи про надання міжнародної правової допомоги "досі так і не дійшли до німецьких правоохоронців".
"Українська правоохоронна система не просто вкотре показала свою повну неспроможність на всю Україну і зганьбилася перед обличчям іноземних партнерів нашої держави. Але ця система не залишає мені самому жодного вибору, крім як лягати на операційний стіл, розуміючи, що витягнута куля практично втрачає весь свій сенс як важливий речовий доказ у слідчих діях та в суді в подальшому. Адже саме ця витягнута куля може містити в собі потужний "законсервований" потенціал для розкриття цього резонансного злочину. Саме куля могла б вивести не тільки на виконавців мого замаху, але й на посередників, і навіть на замовників. Мою операцію вкотре переносять на кілька днів із надією, що документи таки буде підготовлено в Україні і вони надійдуть німецьким правоохоронцям. Хоча саботаж Національної поліції та поверховість ГПУ дорогого мені особисто і всім нам коштують – і в прямому, і в переносному значенні", – заявив Михайлик.
За його словами, "лікарі та правоохоронці Німеччини так і не можуть ніяк зрозуміти, чому українським правоохоронцям не вдається скласти вчасно ці папери". "Німецькі громадяни просто відмовляються це розуміти! Зате ми, жителі України, усе чудово знаємо. Ми все розуміємо! Розуміємо, що живемо пліч-о-пліч із тими, хто на нас нападає, нас убиває і пізніше фактично саботує розслідування навіть найгучніших, найрезонансніших злочинів. Але із часом, я в цьому абсолютно переконаний, цей саботаж і приховування вбивць дуже дорого їм коштуватиме. Ми згадаємо їм усе. І про все це їх обов'язково запитаємо", – резюмував активіст.
22 вересня 2018 року Михайлик дістав вогнепальне поранення біля свого будинку. Активіст утратив до двох літрів крові й пережив клінічну смерть. Уранці 23 вересня він отямився.
25 вересня правоохоронці затримали трьох підозрюваних у нападі. Усі троє – громадяни Грузії.
27 вересня було заарештовано Торніке Герасіна (Нагладзе), який під час судового засідання лежав на каталці, Лашу Герасіна і Манучара Варшанідзе. Останні двоє перебувають під вартою.
23 листопада суд відпустив Нагладзе з-під варти.