Апеляційний суд передав на повторний розгляд у Печерський райсуд Києва клопотання ГПУ про доступ до телефона журналістки Бердинських

Печерський райсуд Києва надав ГПУ доступ до даних із телефона Бердинських
Фото: Kristina Berdynskykh / Facebook

Дату нового розгляду справи про доступ Генеральної прокуратури України до даних із телефона журналістки Христини Бердинських поки не визначили.

Апеляційний суд Києва 26 вересня передав на повторний розгляд до суду першої інстанції клопотання Генеральної прокуратури України про доступ до даних із телефона журналістки видання "Новое время" Христини Бердинських, повідомляє "Радіо Свобода".

Отже, суд частково задовольнив скаргу журналістки, яка вимагала скасувати постанову Печерського районного суду Києва, що надав слідчим дозвіл на доступ до даних із телефона Бердинських за 1,5 року.

Дата нового розгляду справи поки невідома.

Адвокати Бердинських заявили, що, з одного боку, сьогоднішнє рішення означає визнання попередньої постанови суду незаконною. Однак з іншого боку, незрозуміло, чи дістали слідчі де-факто доступ до інформації з телефона журналістки.

Прокурор відмовився розповісти, чи надав оператор мобільного зв'язку дані слідчим. 25 вересня у ГПУ заявили, що на вимогу Європейського суду з прав людини тимчасово "зупинили процедуру отримання інформації" з телефонів журналістів.

"Рішення Апеляційного суду – справу повернули в Печерський суд. Тепер Печерський суд буде знову вирішувати, давати доступ до мого телефона за 1,5 року чи ні", – прокоментувала Бердинських у Facebook.

25 вересня спікер ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Генеральна прокуратура України зупинила одержання інформації з мобільного телефона головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини, який зобов'язав українську владу утриматися від доступу до цих даних. За його словами, таке саме рішення було ухвалено стосовно Бердинських.

3 вересня стало відомо, що Печерський райсуд Києва надав ГПУ доступ до даних із телефона Седлецької за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно. 5 вересня у ГПУ повідомили, що суд також ухвалив аналогічне рішення щодо Бердинських.

Журналістки оскаржили рішення суду про доступ до даних їхніх телефонів. 18 вересня Апеляційний суд визнав надмірними витребувані прокуратурою відомості з телефона Седлецької.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що необхідність доступу до телефонів журналісток зумовлена відмовою надавати інформацію у справі про ймовірне розголошенні державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником.

За даними слідства, розмова Ситника з низкою українських журналістів не під запис відбулася в Києві у травні 2017 року. Директор НАБУ заявляв, що не розголошував ані державної таємниці, ані таємниці слідства.