Ар'єв про заяву Ягланда: Ці відвертості можуть обернутися проти самого генсека Ради Європи

Ар'єв: Маски зірвані
Фото: Volodymyr Ariev / Facebook

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд давно прагне знизити вплив парламентаріїв у організації, дискредитувавши її представницький орган, заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка, член делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Заява генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда про розгляд організацією питання стосовно скасування санкцій щодо Російської Федерації може обернутися проти нього, написав у Facebook народний депутат від Блоку Петра Порошенка, член делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимир Ар'єв.

"Стокгольмський синдром чи вірус Аграмунта (колишній президент ПАРЄ Педро Аграмунт. – "ГОРДОН")? Але маски зірвані. Генеральний секретар Ради Європи Ягланд відкрито виступив за повернення Росії в ПАРЄ без виконання резолюцій. Якщо це відбудеться, то, на мою думку, українській делегації там більше нема чого робити, бо з того моменту всі резолюції асамблеї втратять сенс унаслідок самознищення", – зазначив він.

На думку Ар'єва, зовсім не факт, що ПАРЄ "купиться на маніпуляції Ягланда", який давно прагне знизити вплив парламентаріїв у Раді Європи, дискредитувавши її представницький орган. Він наголосив, що в цьому питанні Росія є "дуже зручним інструментом".

"Проте наразі ці відвертості можуть обернутися проти самого генсека Ради Європи, адже на такі вояжі і переговори, про які йдеться в статті Financial Times, йому не давали мандат ні в Парламентській асамблеї, ні в комітеті міністрів", – написав Ар'єв.

Ягланд в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло вчора, заявив, що Рада Європи розглядає питання про скасування санкцій щодо РФ, накладених через агресію проти України. Він висловив побоювання, що у зв'язку з обмеженнями Росія може вийти з Ради Європи, що позначиться на захисті прав людини у країні.

Росія утратила право голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії й позбавила її права голосу до квітня.

На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

Протягом 2016 року і попередніх дев'яти місяців 2017-го делегація РФ не брала участі в роботі асамблеї.

У вересні віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не фінансуватиме ПАРЄ у 2018 році.

11 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію 2186, у якій ідеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів у обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів. Ця резолюція може допомогти повернути в зал засідань російську делегацію. Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, було відхилено.

20 жовтня Ягланд прибув до Москви, де під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим обговорював питання участі Росії в роботі всіх органів Ради Європи.