"Audi Центр Одеса Південь" написала Венедіктовій про зловживання її нового радника Карпалюка
Співробітники компанії "Audi Центр Одеса Південь" просять генпрокурорку Ірину Венедіктову вжити заходів стосовно її радника, прокурора Руслана Карпалюка, який, за їхніми словами, незаконно заблокував бізнес.
Компанія "Audi Центр Одеса Південь" звернулася до генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової з листом про зловживання прокурора Руслана Карпалюка, якого вона призначила на посаду радника. Лист про тиск на бізнес і необґрунтовані слідчі дії опубліковано на сторінці компанії у Facebook.
За даними співробітників, саме Карпалюк, зловживаючи службовим становищем, 2016-го і 2017 року системно чинив тиск на підприємство, "проводив незаконні обшуки, безпідставно погоджував численні злочинні клопотання про накладення арештів на рахунки підприємства, намагаючись повністю паралізувати роботу одного з найбільших дилерських центрів AUDI в Європі".
Згідно з опублікованим текстом листа, ідеться про неодноразові звинувачення компанії в несплаті податків на суму понад 3,5 млн грн. Водночас декілька судових інстанцій довели відсутність такого боргу та погашення компанією всіх необхідних платежів у бюджет, написано в документі. Проте, пишуть автори, прокурори під керівництвом Карпалюка вводили в оману інші суди і клопотали про арешт рахунків підприємства, вилучення техніки та блокування його роботи. А закрите в судовому порядку кримінальне провадження поновили за два тижні до відкриття салону 2016 року.
"У результаті підприємство не мало можливості вчасно виплатити працівникам заробітну плату, виконати своєчасно зобов'язання перед контрагентами, що призвело до погіршення ділової репутації та втрат. Учинені дії посадових осіб генеральної прокуратури є неприйнятними для цивілізованого суспільства та правової держави", – написано в повідомленні на офіційній сторінці компанії.
Автори нагадали, що за результатами їхнього звернення 2017 року Карпалюка притягнули до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов'язків, невживання заходів щодо припинення незаконних дій працівників свого відділу, порушення вимог інструкції щодо поводження із ключовими документами й носіями. Відповідний наказ підписав генеральний прокурор України, а згодом Карпалюка звільнили з органів прокуратури.
"Глибоко переконані, що структура прокуратури має бути прозорою та ефективною, а Карпалюк не є взірцем співробітника Генеральної прокуратури України. Сподіваємося, що генеральний прокурор зверне увагу на надані факти і прийме відповідне рішення", – наголошують у листі.