Барна про Фірташа: Прикро, що ми не захищаємо своїх багатих громадян, потенційних інвесторів у економіку України
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Олег Барна заявив, що США захищають виключно свій інтерес, домагаючись екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа.
Києву треба домагатися повернення українського бізнесмена Дмитра Фірташа на батьківщину, щоб використати його "інвестиційний потенціал". Таку думку висловив нардеп від Блоку Петра Порошенка Олег Барна у Facebook.
"Дуже прикро, що внаслідок внутрішніх політичних склок чи протистоянь, амбіцій ми відмовляємося, не захищаємо своїх громадян, багатих громадян, які є потенційними і реальними інвесторами в економіку України. І замість того щоб використовувати багатомільярдний інвестиційний потенціал багатих громадян України, унаслідок внутрішнього політичного протистояння Фірташ перебуває за кордоном, а уряд випрошує кредити під відсотки у МВФ", – написав він.
За словами нардепа, Фірташа треба повернути в Україну і вже на місці вивчати питання законності чи незаконності його дій.
"США в ситуації з Фірташем, очевидно, захищають виключно свій інтерес – титанові родовища, які є стратегічною сировиною для військової галузі, космічних технологій, авіації. Тому ця справа є штучною, оскільки США ніколи не допустять здачу своєї вигоди та інтересів", – продовжив Барна.
Він додав, що деякі активісти на гранти міжнародних та американських фінансових структур "кричать що треба віддати комусь у користування родовища літію в Україні на умовах відкритих торгів".
"Ми маємо прикласти всі зусилля для того, аби цього не допустити. Ми не будемо конкурентні проти західного капіталу, а літій є рідкісною, стратегічною сировиною для електромобілів і за рахунок котрого Україна може отримувати надприбутки. Отож, ці активісти є насправді не реформаторами, а проплаченими агентами зовнішнього впливу", – підсумував нардеп.
Фірташа затримали 12 березня 2014 року у Відні за запитом Федерального бюро розслідувань США, відтоді він перебуває в Австрії, очікуючи на рішення про екстрадицію. В Америці бізнесмена підозрюють у підкупі індійської влади для отримання ліцензії на розроблення родовищ титану.
У квітні 2015 року Земельний суд Відня відмовив США в екстрадиції українця. Прокуратура оскаржила це рішення.
21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня визнав неприпустимою екстрадицію Фірташа до США. Бізнесмен оскаржив це рішення у Верховному суді Австрії.
У грудні 2017 року Верховний суд Австрії зупинив розгляд справи доти, доки суд Європейського союзу не ухвалить попереднього рішення про застосування Хартії ЄС з прав людини до апеляції проти екстрадиції Фірташа. 24 жовтня 2018 року суд Європейського союзу ухвалив рішення, яке дозволяє Верховному суду Австрії продовжити розгляд справи про екстрадицію Фірташа.