Частині українських військовополонених моряків дозволили подзвонити рідним – Полозов
Протягом майже п'яти місяців військовополоненим українським морякам у Росії не дозволяли побачень із рідними і телефонних дзвінків, повідомив координатор групи адвокатів моряків Микола Полозов.
Російське слідство вперше з листопада 2018 року дозволило деяким військовополоненим українським морякам зателефонувати рідним в Україну. Про це у Facebook 23 квітня повідомив координатор групи адвокатів моряків Микола Полозов.
"Протягом майже п'яти місяців слідство не давало дозволу військовополоненим на побачення із рідними і на телефонні переговори... Сьогодні стало відомо, що стосовно частини військовополонених слідство ухвалило рішення дозволити телефонний дзвінок додому. Ми розраховуємо, що слідство ухвалить таке рішення щодо кожного із 24 військовополонених українських моряків і вони зможуть хоча б по телефону почути голоси своїх рідних і близьких", – написав адвокат.
Крім того, за його словами, військовополонених та їхніх адвокатів ознайомлюють із постановами про технічні експертизи артилерійського озброєння малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь", захоплених Росією.
"Також слідство призначило ще одну експертизу, ситуаційну, і надає для ознайомлення постанову про її призначення. Слідчі дії проводитимуть до кінця квітня, а також між травневими святами", – додав Полозов.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.
17 квітня суд у Москві продовжив строк арешту морякам: 21 українцю – до 24 липня, ще трьом – до 26 липня. У МЗС України назвали ці рішення неправомірними.