Чубаров заявив, що Україна має вимагати усунення Сайдіка з посади
Після того як спецпредставник ОБСЄ з урегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік заявив, що має бути "обережним" у висловлюваннях на тему кримського конфлікту, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав його посадовцем, чиїм завданням є виправдання злочинів Росії, скоєних проти України.
Україна має вимагати негайного відкликання спецпредставника ОБСЄ щодо врегулювання ситуації на сході України Мартіна Сайдіка, таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook після заяви Сайдіка про Крим.
На міжнародному форумі в Зальцбурзі Сайдік відмовився висловлювати свою позицію щодо незаконної анексії Росією Криму.
"Прошу вас зрозуміти, що я щодо теми Криму не висловлюю позиції, оскільки я є спеціальним представником і сфера моєї відповідальності – Донбас. Тому я маю бути обережним, щоб висловлюватися на тему Криму. Коли я буду на пенсії, буду, так би мовити, вільною людиною, тоді я зможу коментувати вже і тему Криму", – заявив він.
Пізніше Сайдік ще раз взяв слово, щоб додати "об'єктивності" кримському питанню. Він сказав, що хоча й не говорить про Крим, але присутнім слід знати, що у часи СРСР півострів приблизно 30 років був "у складі Російської Федерації", потім 37 років – із 1954 року до 1991-го – у складі Української РСР, "а до цього була Російська імперія".
"Для мене очевидно, що Сайдік свідомо нехтує всіма принципами, що містяться в Гельсінському заключному акті, якими держави – учасниці ОБСЄ мають керуватися у взаємних відносинах. Виглядає, що Сайдік один із міжнародних чиновників, чиїм завданням є виправдання злочинів Росії, скоєних нею проти України. Простіше кажучи, з якою б "формулою" Україна не виходила на міжнародні переговори з Росією, при таких посередниках, як Сайдік, нам уготовано поразку", – зазначив Чубаров.
Він висловив думку, що Сайдік має шукати іншу роботу у Кремля.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Сайдік став спецпредставником ОБСЄ з питань урегулювання ситуації на сході України в червні 2015 року. До цього він був австрійським послом в ООН.