Держкомтелерадіо заборонив ввозити в Україну книгу Шарія та Прилєпіна про Бузину
Книгу українського блогера Анатолія Шарія та російського письменника Захара Прилєпіна про вбитого журналіста Олеся Бузину занесли до списку заборонених в Україні.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України розширив список книг, які заборонено ввозити в країну через антиукраїнський зміст, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.
До оновленого списку увійшло дві книги: "Чому Україна не Європа", автор Вікторія Путиліна, а також "Олесь Бузина. Пророк і мученик", авторами якої є Олександр Чаленко, Захар Прилєпін, Анатолій Шарій.
Станом на 19 вересня до переліку занесли 201 книгу.
Бузину застрелили 16 квітня 2015 року біля під'їзду власного будинку на вулиці Дегтярівській у Києві. 18 червня того самого року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вбивство розкрито. За його словами, до скоєння цього злочину були причетні учасники антитерористичної операції, націоналісти Андрій Медведько і Денис Поліщук. Обидва свою участь у цьому злочині заперечують.
27 червня 2017 року київська прокуратура завершила досудове розслідування справи. 28 листопада обвинувальний акт передали для розгляду по суті в Шевченківський райсуд Києва.
8 червня суд ухвалив рішення, що справу про вбивство Бузини розглядатимуть за участю присяжних.
1 січня 2017 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту". Згідно із законом, у країну не можна ввозити видавничу продукцію, спрямовану на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу за допомогою насилля, яка пропагує війну, вчинення терористичних актів, комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку, пропагує державу-агресора.
За розповсюдження такої продукції без наявності дозволу закон передбачає штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожний випадок такого поширення, скоєний уперше, і в розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожний наступний випадок.