До законопроєкту про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам подали понад 16 тис. правок
Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що до законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності до другого читання запропонували 16 335 поправок. За даними LIGA.net, депутати, які подали найбільшу кількість поправок, можуть бути пов'язані з бізнесменом Ігорем Коломойським.
До законопроєкту №2571-д про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності до другого читання подали понад 16 тис. правок. Про це 7 квітня у Facebook повідомив народний депутат від "Голосу", перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Раніше він уточнив, що точна кількість правок – 16 335, але поки що секретаріат комітету працює над їх зведенням. Строк подання правок сплив 6 квітня.
Депутат опублікував список авторів поправок. На першому місці за кількістю – виключений із фракції "Слуга народу" народний депутат Антон Поляков із 6033 поправками.
Понад 1000 поправок подали також співголова депутатської групи "За майбутнє" Віктор Бондар (1911) і представники фракції "Слуга народу" Дмитро Чорний (1781), Ольга Василевська-Смаглюк (1689), Олег Дунда (1656), Сергій Демченко (1463) і Олександр Дубінський (1199). LIGA.net пише, що всі вони можуть бути лояльними до бізнесмена Ігоря Коломойського. Інші депутати подали менш ніж по 100 правок.
Железняк зазначив, що це рекордна кількість поправок, поданих до законопроєктів в Україні.
"Для розуміння – трішки екскурс в історію: 5700 поправок надійшло до проєкту Конституції, 4400 правок у проєкті Виборчого кодексу, теж тоді [спікер] Андрій Парубій справедливо назвав його "найдовшим законопроєктом в історії українського парламенту", ринок землі – 4000 поправок, 3400 поправок зайшло в законопроєкт [про внесення змін до] процесуальних кодексів, 2500 правок було закинуто в "Купуй у олігархів" (офіційна назва – "Купуй українське"), і останній по рейтингу правок – мовний закон, він отримав тільки 2000 правок", – написав депутат.
Він закликав спікера парламенту Дмитра Разумкова ініціювати створення премії "законодавець-ударник".
30 березня на позачерговому засіданні парламенту законопроєкт №2571-д ухвалили в першому читанні. Документ підтримало 267 народних депутатів.
Проєктом закону пропонують ввести заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Цей документ, серед іншого, унеможливить повернення найбільшого українського банку – націоналізованого 2016 року "ПриватБанку" – Коломойському.
Цей законопроєкт є однією з умов для надання Україні кредиту від Міжнародного валютного фонду. МВФ привітав ухвалення проєкту закону в першому читанні і зазначив, що очікує на остаточне голосування.
Наступне позачергове засідання парламенту може відбутися наприкінці поточного тижня. Попередній порядок денний сесії поки що не опубліковано, Разумков казав, що головним питанням буде внесення змін до держбюджету на 2020 рік.