Дубілет: Історія навколо "ПриватБанку" мене ніяк не торкнулася
За словами міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета, питання "ПриватБанку" "досить чутливе", тому він не дає коментарів про свій процесуальний статус у судових процесах навколо фінустанови.
Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет заявив в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 21 жовтня, що його не торкнулася ситуація навколо "ПриватБанку".
Дубілет зазначив, що був частиною команди, яка створювала процесинг і платіжну систему "Приват24".
Він підкреслив, що після націоналізації "ПриватБанку" 2016 року "жив між Лондоном і Києвом".
"Я жив тоді між Лондоном і Києвом, бо одночасно займався Monobank та запуском британського проєкту. На щастя, історія навколо "ПриватБанку" мене ніяк не торкнулася", – сказав Дубілет.
Журналістка Соня Кошкіна запитала, чи була щодо нього загроза кримінальної відповідальності.
"Це був один із безлічі сценаріїв, який обговорювали. Хтозна, які заходи будуть вживати в межах цієї битви. На щастя, нічого не було... Мені казав батько про наявність різних сценаріїв. Але мене, на щастя, це не торкнулося", – заявив Дубілет.
На запитання, чи виступав він як свідок у справі "ПриватБанку" з боку тієї чи іншої сторони у судових процесах, міністр Кабінету Міністрів відповів: "Я не хотів би що-небудь коментувати стосовно "ПриватБанку". Особливо з огляду на свою нову посаду".
"Я б не хотів торкатися цієї теми взагалі. Вона досить чутлива, до того ж у мене певний конфлікт інтересів: я працював у цьому банку, а зараз працюю в уряді... Узагалі не готовий давати коментарі. Сорі. У мене таке враження, хай що я тут скажу, воно може зашкодити процесу", – продовжив Дубілет.
"Інформація про те, свідок ви чи ні, може зашкодити?" – уточнила Кошкіна. "Мені здається, що відповідати буде недоречно", – відповів міністр.
Журналістка перепитала: "Ви свідок чи ні?" "Я утримаюся від відповіді", – сказав Дубілет.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до високого суду Лондона позов проти своїх колишніх власників Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова, а також пов'язаних із ними компаній. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, здійснивши низку незаконних операцій з фіктивними кредитами. Суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського й Боголюбова. Ішлося про більш ніж $2,5 млрд.
4 грудня 2018 року Високий суд Лондона визнав, що позов "ПриватБанку" не відповідає його юрисдикції. Водночас суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського й Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів. 15 жовтня 2019 року Апеляційний суд Лондона підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію для розгляду позову "ПриватБанку" про шахрайство проти Коломойського й Боголюбова.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Уряд України оскаржив це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".