Ексголова Нацкомісії з енергетики Вовк: Справа "Роттердам плюс" – це форма помсти з боку Коломойського
Бізнесмен Ігор Коломойський за період дії прозорого ціноутворення на електроенергію втратив суттєву частину прибутку від енергоємних феросплавних підприємств, тому тепер мстить тим, хто ввів у дію формулу "Роттердам плюс", заявив колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.
Справу щодо формули "Роттердам плюс" активізували, тому що бізнесмен Ігор Коломойський дістав в Україні контроль у судах, заявив 20 серпня в ефірі ТРК "Україна" ексголова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.
"На мою думку, уся справа – це форма помсти з боку пана Коломойського шляхом використання неефективного, некомпетентного, незаконного тиску через НАБУ та САП. Чому пан Коломойський здійснив такий тиск на незалежного регулятора? Відомо, він є власником великих споживачів електроенергії, а саме феросплавних заводів, збагачувальних підприємств. Вони є немодернізовані, мають велику енергоємність. І він за період дії прозорого ринкового ціноутворення мав недоотриманий прибуток. Ось і причина, чому тема "Роттердам плюс" стала такою відомою. Із 2016-го по 2018 рік її активно розкручували певні телеканали", – сказав Вовк.
24 березня 2017 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, в межах якого розслідує дії членів НКРЕКП, що затвердили вугільну формулу "Роттердам плюс". Із 1 липня 2019 року набув чинності новий ринок електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін скасовано й формула "Роттердам плюс" припинила дію, але розслідування НАБУ триває.
8 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру ексголову НКРЕКП Дмитра Вовка і ще п'ятьох фігурантів справи.
19 серпня Вовк заявив, що поки не збирається повертатися в Україну, щоб не брати участі в "судилищі".
На запитання ведучої ТРК "Україна", у якій країні він перебуває, Вовк відповів, що в тій, "де закон і справедливість – не порожній звук".
20 серпня Солом'янський районний суд Києва розглянув вимогу Національного антикорупційного бюро України про запобіжний захід для Вовка у вигляді заочного арешту і відхилив її.