Екскоординатор санкцій США Фрід: Якщо Кремль спробує захопити Маріуполь, американці та європейці готові посилити санкції G

Фрід: Важливо було показати Путіну, що Захід єдиний
Фото: ЕРА

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" один із розробників антиросійських санкцій, колишній координатор Держдепартаменту США з політики санкцій Деніел Фрід висловив думку, що росіяни розуміють  Захід будь-якої миті може посилити санкції проти РФ. За його словами, це вберегло Україну від нової або ще інтенсивнішої агресії.

США залишили за собою можливість посилювати санкції проти РФ. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "ГОРДОН" розповів американський дипломат, один із розробників антиросійських санкцій, колишній координатор Держдепартаменту США з політики санкцій, експерт аналітичного центру The Atlantic Council Деніел Фрід.

"Санкції проти Росії після її вторгнення у Крим були відносно помірними. Санкції після вторгнення РФ на Донбас були значнішими, і ми суттєво посилювали їх протягом наступних місяців. Ці санкційні заходи передбачали заборону на надання військових технологій та товарів подвійного призначення, фінансові та енергетичні санкції проти РФ. Ми це робили разом із нашими європейськими колегами", – зазначив Фрід.

На його думку, набагато краще було запровадити декілька санкцій синхронно з Європою, ніж просто багато санкцій в односторонньому порядку.

"Адміністрація [експрезидента США Барака] Обами вирішила, що [президент РФ Володимир] Путін має віч-на-віч зіткнутися з об'єднаним західним фронтом. Гадаю, це був правильний сигнал. Важливо було показати Путіну, що Захід єдиний і не роз'єднаний стосовно всього, що відбувається", – підкреслив експерт.

Він пояснив, що Захід повинен мати антиросійські санкції в резерві.

"Це важливо, оскільки ви хочете, щоб Кремль зрозумів: якщо він посилить агресію проти України (наприклад, спробує захопити Маріуполь, чи боротиметься за сухопутний коридор від Донбасу до Криму, чи пересуватиме його в непередбаченому напрямку) – американці та європейці здатні й готові вдатися до подальшого посилення санкцій. Думаю, росіяни переконалися, що ми були готові зробити це (я зараз кажу про 2014–2016 роки, коли я працював в уряді США), і це спрацювало як стримувальний чинник проти нової або ще інтенсивнішої російської агресії. Важливо було ще мати санкції в резерві. Важливо було, щоб росіяни розуміли: у нас є санкції про запас. У будь-якому разі це була теорія адміністрації Обами щодо імплементації санкційної політики США", – додав Фрід.

Екскоординатор санкцій США Фрід: Українці проголосували за Зеленського, щоб Порошенко пішов. Це було голосування проти корупції та за Європу. Читайте повний текст інтерв'ю

Економічні санкції стосовно Росії запровадили Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни навесні 2014 року після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі. Санкційні пакети кілька разів розширювали й посилювали.