Геращенко заявила, що йде із тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко нагадала, що майже п'ять років працювала в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України, а зараз готова передати всю інформацію щодо цього питання представникам команди новообраного президента України Володимира Зеленського.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що подала у відставку з посади уповноваженого президента України з мирного врегулювання і представника в гуманітарній підгрупі на мінських переговорах. Про це Геращенко повідомила на засіданні мінської платформи у Верховній Раді, пише видання LB.ua.
"Я сьогодні написала заяву про звільнення президенту Петрові Порошенку, який призначив мене на цю посаду 17 червня 2014 року. До речі, тоді не було жодного охочого бути на цій посаді, як і черги не було працювати у мінських групах", – підкреслила Геращенко.
За її словами, вона втомилася від своєї діяльності на цій посаді за п'ять років і хоче продовжити захист національних інтересів країни як народний депутат, "а далі подивимося".
"Що стосується команди новообраного президента, за моєю інформацією, її експерти зустрічалися з нашими представниками у тристоронній контактній групі. Звичайно, ми всю інформацію передамо. Усе, чим ми можемо допомогти у звільненні кожного українця, ми зробимо", – сказала перший віце-спікер Верховної Ради.
4 травня Геращенко заявила, що підведе підсумок своєї роботи у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі у межах засідання мінської платформи у Верховній Раді 16 травня.
Тристороння контактна група почала роботу влітку 2014 року, делегацію України на переговорах очолює екс-прем'єр-міністр, екс-голова СБУ та Міністерства оборони, колишній секретар РНБО Євген Марчук. Із травня 2015 року в межах контактної групи діють чотири підгрупи: безпекова, із політичних, економічних і гуманітарних питань. Група збирається або в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.