Гончарук: Я чесно сказав Авакову, що був проти його призначення міністром внутрішніх справ G

Гончарук: Я вдячний Авакову за те, що після цього не відчував жодних каверз із його боку
Фото: Олексій Гончарук / Facebook

Колишній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона розповів про свої стосунки з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.

Із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим у колишнього прем'єр-міністра України Олексія Гончарука не виникало проблем під час його роботи в уряді. Про це Гончарук заявив в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.

"Буквально на другий чи третій день моєї роботи ми зідзвонилися і я запросив Арсена Борисовича на зустріч. Ми з ним довго розмовляли сам на сам. Я йому чесно сказав, що був проти його призначення в уряд, дуже відверто. Я йому так і сказав. Насправді жодної таємниці Полішинеля в цьому не було. Про це знала велика кількість людей. Усе дуже просто", – сказав Гончарук.

Він вважає, що присутність в уряді людей, які уособлюють одну із груп впливу, а Аваков належить до них, "рушило концепцію рівновіддаленості від усіх".

За словами Гончарука, він не відчув після цієї розмови образи з боку Авакова.

"Він достатньо доросла, на мою думку, людина, щоб ображатися на такі дурниці. Це чесний діалог двох людей. Я йому вдячний за те, що після цього не відчував жодних каверз із його боку. На мою думку, він у цьому сенсі правильна людина. Я вважаю, що стан, у якому сьогодні перебуває поліція, він, м'яко кажучи, далекий від бажаного. Я вважаю, що там, як і раніше, працює велика кількість негідників. Я вважаю, що чистку не закінчено. І Арсен Борисович теж знав мою оцінку", – зазначив Гончарук.

Гончарук: Позиція прем'єр-міністра дає тобі змогу продавати посади за мільйони доларів. Читайте повну версію інтерв'ю

Аваков очолює МВС із 2014 року. Він входив у Кабінети Міністрів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

На початку червня парламентська фракція "Голос" почала збирати підписи за відставку Авакова. 5 червня відповідний проєкт постанови зареєстрували у Верховній Раді. Це відбулося після того, як у відділі поліції в Кагарлику зґвалтували і катували жінку (у злочині підозрюють двох поліцейських), а у Броварах сталася перестрілка в одному з житлових кварталів.

У пояснювальній записці автори документа пропонують звільнити Авакова за "нездатність забезпечити належну роботу системи органів внутрішніх справ, а також захист прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань".

17 червня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував внести до порядку денного сесії парламенту проєкт постанови про звільнення Авакова.

У червні в Києві кілька разів відбувалися акції, учасники яких вимагали відставки глави МВС, зокрема 5 червня та 18 червня.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube