Гордон: Боротьба з корупцією та економічні реформи Зеленському вдадуться, мир із Росією, вважаю, ні
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що під час президентства Володимир Зеленський зуміє побороти корупцію в Україні й досягти економічного розвитку країни, але вирішити конфлікт із Росією він не зможе, поки цього не захоче президент РФ Володимир Путін або той, хто замінить його на цій посаді.
Перед президентом України Володимиром Зеленським стоять три головні завдання: боротьба з корупцією, економічні реформи та встановлення миру, із двома з них за свою каденцію він має впоратися. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" 9 січня висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Перше [завдання] – це вирішення питання війни і миру. Друге завдання – це потужний економічний розвиток України. І третє завдання – боротьба з корупцією. Упоратися з корупцією йому до снаги, і він уже робить перші, але рішучі кроки. Щодо економічних реформ, питання складніше, тому що не вистачає знань, не вистачає досвіду, не вистачає фахівців. Сьогодні, на жаль (я обговорював це питання з цілою групою фахівців, [колишніх] міністрів), в уряді України [тільки] чотири міністри відповідають своїм посадам. Інші – випадкові пасажири на цьому теплоході. На жаль. Але Зеленський це розуміє. Він узагалі розумний. Знаєте, у нього є кілька дуже серйозних плюсів: він порядний і розумний. Це ті дві сходинки, на яких можна будувати все інше. Плюс він патріот своєї країни. Я думаю, що, як говорив [президент Білорусі] Олександр Григорович Лукашенко, уряд він буде "перетрахіваць", – припустив журналіст.
Питання відновлення територіальної цілісності України набагато складніше, наголосив Гордон.
"Перед ним непросте завдання стоїть, бо, коли ти маєш справу з дияволом, дуже важко... Поки є [Володимир] Путін у Кремлі – і я в цьому переконаний абсолютно, – Росія Крим не віддасть. Чи віддасть вона Донбас? Я вважаю, що ні. Ми, до речі, на цю тему із Зеленським говорили. У нас була дуже гарна розмова на цю тему. Я вважаю, що Росія Донбас віддасть тільки в одному випадку – на своїх умовах. А що це означає? Це означає всучити, хоча "всучити" – погане слово, всадити Україні гнійник, який буде розкладати всю країну зсередини", – сказав журналіст.
На його думку, вирішити конфлікт із Росією не зміг би зараз жоден керівник України, "навіть якби президент був наймудрішим і прізвище його було Рейган".
"Боротьба з корупцією та економічні реформи Зеленському мають вдатися. Він просто приречений, щоб йому це вдалося. Щодо миру з Росією, щодо повернення українських територій, я вважаю, що йому це не вдасться. І не вдасться не тому, що це Зеленський. Це не вдасться доти, поки цього не захоче Путін або той, хто прийде замість нього", – упевнений журналіст.
Гордон наголосив, що виборці чекають від Зеленського встановлення миру, але припустив, що президенту пробачать, "навіть якщо він оступиться десь".
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Після обрання президентом України Зеленський заявляв про бажання вирішити конфлікт на Донбасі найближчим часом. "Дуже сподіваюся, що через рік у нас уже не буде цієї війни", – сказав він у липні 2019 року.
У грудні у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. За даними "Української правди", в оточенні президента покладали великі надії на цей саміт. У підсумку сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню (про повне перемир'я так і не вдалося домовитися) та обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" (обмін відбувся наприкінці року), обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ та анонсували новий саміт за чотири місяці. Після переговорів Зеленський сказав, що з Путіним "складно домовлятися", тому що потрібно "кожне слово врегульовувати". "Це складно. Я просто інша людина – я більш швидка людина, я думаю, ну, раз-раз – домовилися... Ні. Тут по-іншому. Тут інша, скажімо так, природна біомеханіка", – поділився враженнями президент.
За даними опитування, яке у листопаді провів Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, 58,5% українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі, 14,4% виступають за будь-які компроміси з ким завгодно і про що завгодно, 15,8% впевнені, що мир на Донбасі можна встановити тільки з позиції сили, 11,3% не змогли відповісти.