Гриневич заявила, що обговорить закон "Про освіту" з колегами з Румунії та Угорщини
За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, новим законом про освіту Україна не порушує міжнародних зобов'язань.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у коментарі "112 Україна" заявила, що обговорить новий закон "Про освіту" з колегами з Румунії та Угорщини.
"Ми зустрічаємося в середу з міністром освіти Румунії, у мене заплановано на 19 жовтня зустріч із міністром, який відповідає за освіту в Угорщині. Я сподіваюся, що під час цих зустрічей у нас буде не тільки політична розмова, а й професійна розмова, педагогічна, освітня розмова, яка стосуватиметься шансів дітей на здобуття освіти та на повноцінні можливості продовжувати свою освітню траєкторію в державі Україна", – зазначила вона.
Гриневич прокоментувала заяву міністерства закордонних справ Угорщини про блокування зближення України з ЄС через новий закон. За словами міністра, її "надзвичайно розчаровує", що угорські колеги не зацікавлені в тому, "щоб українські громадяни, зокрема угорського походження, також мали європейські перспективи".
"Ми цим законом – і ми можемо це доводити – не порушуємо міжнародних зобов'язань. Мені здається, в Угорщині породжено дуже багато різних міфів про новий освітній закон. Наприклад, парламент їхній ухвалив рішення про те, що нібито в Україні будуть закривати школи з мовами національних меншин. Це не відповідає дійсності. Ми зберігаємо ці школи. Ми лише розширюємо можливості навчання українською мовою в цих школах", – сказала вона.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту", 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко. Документ уводить 12-річну шкільну освіту, посаду освітнього омбудсмена і передбачає, що оклад педагогів буде залежати від підсумків їх сертифікації. Законом також розширено використання української мови в навчанні.
"Підхід, який там закладено, такий, що дошкільну і початкову освіту здобувають рідною мовою. Під час навчання в початковій школі великий наголос роблять на оволодінні державною мовою. Починаючи з базової освіти, ми здійснюємо навчання українською мовою", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. 15 вересня за підсумками зустрічі з главами дипломатичних місій вона заявила, що Україна готова надати в Раду Європи на експертизу статтю про мову освіти в законі про освітню реформу.
Своє занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, Болгарія і Греція.
У міністерстві закордонних справ Угорщини сьогодні заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".